• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü lambda fonksiyonu ile oluşturulan işlev başka bir excel dosyasında nasıl çalıştırılabilir ?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

tefenli

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Lambda fonksiyonu ile yeni bir fonksiyon oluşturuyoruz. Fakat oluşturduğumu excel dosyasını kapatıp yenisini açtığımızda bulamıyoruz.
Bunun için ne yapılabilir ?
Not: Yüklü Excelim ofis 2021 . Lambda fonksiyonu bu versiyonda çalışıyor.

Çözüm
Merhaba ,
Lambda ile oluşturulan formül her ne kadar UDF ( KTF ) olsa da vba ekranından kod girilerek yapılmıyor. Yani tam olarak KOD değil.
Yazılan işlevin TÜM excel dosyalarında tanımlanması için önerilen çözümlerden birini ben de kullanıyorum, çalışıyor. Belki faklı çözümleri vardır ama bunu da deneyebilirsiniz.
*LAMBDA kullanarak oluşturduğunuz işlevin dosyasını EXCEL ŞABLONU ( excel template ) tipinde KAYIT edin.
  • Yeni bir excel dosyası açın
  • Dosya / Yeni adımını seçin
*Sağ tarafta şablon seçeneklerinde oluşturduğunuz şablon görünecek. İster tek defalık bunu seçerek açarsınız isterseniz bu şablonu sizin yerleşik şablonunuz yaparsınız.
*Yeni işlevler eklemek istediğinizde bu şablonun içine eklersiniz.

1668848562856.png
Lamda şimdilik ad yöneticisinden tanımlandığından sadece o dosyada çalışır. Yani yeni dosya değil de kaydettiğiniz dosya üzerinden o fonksiyona ulaşabilirsiniz.
Eklenti olarak kaydedilip ilgili fonksiyon tanımlanırsa belki çalışabilir. denemek lazım.

Merhaba ,
Lambda ile oluşturulan formül her ne kadar UDF ( KTF ) olsa da vba ekranından kod girilerek yapılmıyor. Yani tam olarak KOD değil.
Yazılan işlevin TÜM excel dosyalarında tanımlanması için önerilen çözümlerden birini ben de kullanıyorum, çalışıyor. Belki faklı çözümleri vardır ama bunu da deneyebilirsiniz.
*LAMBDA kullanarak oluşturduğunuz işlevin dosyasını EXCEL ŞABLONU ( excel template ) tipinde KAYIT edin.
*Sağ tarafta şablon seçeneklerinde oluşturduğunuz şablon görünecek. İster tek defalık bunu seçerek açarsınız isterseniz bu şablonu sizin yerleşik şablonunuz yaparsınız.

1668848562856.png

Çözüm
Merhaba ,

Ekli dosyayı görüntüle 13275
Üstadım çok teşekkür ediyorum. Verdiğiniz bilgi benim için çok aydınlatıcı oldu. Ufkumu açtınız.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri