• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kurum Bilgilerini Güncelle kodunda revize

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERDAL

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
39
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce Refaz Hocamın yardımlarıyla oluşturduğum (Yardımları için teşekkür ederim) Kurumların açılış, kapanış ve adlarının değişmesini kontrol ettiğim kodda, yeni eklenecek kurumların listeye eklenmesi kısmında eklenen kurumların tamamı listeye ekleniyor fakat mesaj olarak sadece eklenen kurumlardan bir kurumun bilgisi gözüküyor. Kurum adlarının değişmesi ve kapanan kurumların silinmesi kısmında ise bir sorun yok.

Eklenecek tüm kurumların bilgilerinin mesaj kısmında gözükmesini nasıl sağlaya biliriz

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kullanılan Kod

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Kurum Bilgileri (Hedef).xlsb
    27.6 KB · Gösterim: 2
  • Kurum Bilgileri (Hedef).xlsx
    11.7 KB · Gösterim: 1
Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce Refaz Hocamın yardımlarıyla oluşturduğum (Yardımları için teşekkür ederim) Kurumların açılış, kapanış ve adlarının değişmesini kontrol ettiğim kodda, yeni eklenecek kurumların listeye eklenmesi kısmında eklenen kurumların tamamı listeye ekleniyor fakat mesaj olarak sadece eklenen kurumlardan bir kurumun bilgisi gözüküyor. Kurum adlarının değişmesi ve kapanan kurumların silinmesi kısmında ise bir sorun yok.

Eklenecek tüm kurumların bilgilerinin mesaj kısmında gözükmesini nasıl sağlaya biliriz

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kullanılan Kod

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Kurum Bilgileri (Hedef).xlsb
    27.6 KB · Gösterim: 5
  • Kurum Bilgileri (Kaynak).xlsx
    11.7 KB · Gösterim: 4
Merhaba.
Rica ederim.

Resmi inceleyip işaretlediklerimle değiştirin.

1.png

Çözüm
Ayrıca kafanız karışmaması için rs("KURUM_ADI") gibi de yazabilirsiniz sanıyorum böyle bir örneğide size özellikle yazmıştım yanılmıyorsam.

Birde gördüğüm kadarıyla Başlıkları örneğin KURUM_KODU2 _ kullanmışsınız.KURUM KODU2 gibi boşluk ilede yapabilirsiniz Exceldeki başlıkları.
Boşluk olursa vede tavsiye olarak sql kodda kullanarak alanlar için [KURUM KODU2] gibi köşeli parantezler kullanmanız.
Zaten Boşluk olursa mecbur [] içinde olacak.

Hocam teşekkür ederim. Elinize emeğinize sağlık.
Hocam bu konuyla ilgili değil ama bir sorum olacak
ADO ile CASE WHEN kullanabilir miyiz

Birde gördüğüm kadarıyla Başlıkları örneğin KURUM_KODU2 _ kullanmışsınız.KURUM KODU2 gibi boşluk ilede yapabilirsiniz Exceldeki başlıkları.
Boşluk olursa vede tavsiye olarak sql kodda kullanarak alanlar için [KURUM KODU2] gibi köşeli parantezler kullanmanız.
Zaten Boşluk olursa mecbur [] içinde olacak.
Hocam teşekkür ederim. Genelde boşluk kullanmam
Alt tire kullanıyorum. Burada gözden kaçmış

ADO ile CASE WHEN kullanabilir miyiz
Rica ederim.
Yukardakini ben kullanılmıyor biliyorum ama yanılıyorda olabilirim.
Zannedediyorum önceden bir youtube kanalında sql server videosunda görmüştüm dediğinizi ve excel ado da uygulayıp olmuyor kanaatine varmıştım ama dediğim gibi emin değilim.Onun yerine excelde normal select case yada if elseif olayları var.Bence aynı mantık.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri