Çözüldü Kura Çekilişi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

tuttumseni

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Değerli hocalarım merhabalar bir sorunum var sizlere sormak istedim yardımcı olan çıkarsa yada gösteren olursa sevinirim. Şimdi yapmak istediğim şey şu biz bir kura çekilişi yapacağız 600 kişilik ama bu kura çekilişinde 600 kişide olacak yani bir kişi sorumlu olurken bir kişide bunun yardımcısı olacak ilk önce sorumlu çıkacak sonra da bu kişiye yedek sorumlu kişi çıkacak yani tek veri listesi olacak 2 kura çekiliş ekranı olacak buradan çektiğimiz kişi diğer listede çıkmayacak öyle bir sey arıyorum

İnternette araştırdım ancak bulamadım yani benim istediğim gibi tek listeden 2 kişi adet kuraya girmeyecek ilk çıkan daha sonra çıkmayacak şekilde bulamadım yardımcı olan olursa sevirim örnek bir excel bıraktım buraya belkide çok basit birsey ama ben bulamadım yardımcı olan olursa sevinirim.

Ekli dosyalar

• Sorumlu kura.xlsx
    11.5 KB · Gösterim: 5

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,425
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba ;

1- Ofis versiyonunuz nedir ?
2- 600 kişilik toplam listeden kaç kişi kurada seçilecek ? Sorumlu sayfasında kaç kişi seçilecek ? Sorumlu Yardımcısı sayfasında kaç kişi seçilecek ?
3- Sorumlu sayfası ile Sorumlu yardımcısı sayfalarındaki kişiler hep farklı kişiler mi olacak ? Aynı kişiler mi olacak ?

tuttumseni

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
1-)ofis versiyonu 2016
2-)kuraya girecek 600 kişi olacak ben tam yazamamışım kusara bakmayın bunların 300 tane sorumlu kalan 300 ise sorumlu yardımcı olacak
3-)Yani ilk çekilen 300 kişi sorumlu olacak sonraki çekilecek olan sorumlu yardımcı kısmında çıkmaması gerekiyor ben buraya göndermek için örnek tabloyu bu şekilde ayarladım ilk sorumlu kurası çekildikten sonra sorumlu yardımcı kısmında ilk çekilenler çıkmayacak

tuttumseni

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
forumda yeniyim tabloyu evdeki bilgisayarda ayarladım office 365 evde kullanıyorum iş yerindeki office 2016 bu konuda sürüm fark eder mi bilmiyorum sayılar sonradan artabilir azabilir bilmiyorum simdilik kura 600 kişi gibi

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,137
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Ekteki dosyayı inceleyiniz. VBA alternatiftir.

Ekli dosyalar

• Sorumlu kura.xlsm
    73.7 KB · Gösterim: 12
Çözüm

tuttumseni

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Allah razı olsun sizden gerçekten sizlere bu gece dualarımda yer vereceğim. Beni bu gece çok mutlu ettiniz. Ben internette arastırdım forumlara baktım ancak bu şekilde birşey bulamadım işin içinden çıkamadım bu siteye şansa denk geldim hemen üye olup sordum siz bunu yapıp göndermişsiniz. Çok sağolun çok teşekkür ederim...

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,137
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Allah razı olsun sizden gerçekten sizlere bu gece dualarımda yer vereceğim. Beni bu gece çok mutlu ettiniz. Ben internette arastırdım forumlara baktım ancak bu şekilde birşey bulamadım işin içinden çıkamadım bu siteye şansa denk geldim hemen üye olup sordum siz bunu yapıp göndermişsiniz. Çok sağolun çok teşekkür ederim...
Allah sizden de razı olsun
Umarım işinizi görür

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar