• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü kritere değer atama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

CAMIZ

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
forum üstatlarının bilgileirne dosya içinde olması gerekeni yazdım burada çok yazıpda kafa karışmasın dıye düşündüm

Ekli dosyalar

• ÖRNEK.xlsx
    8.7 KB · Gösterim: 7
Merhaba,
ilginç olan şu, örnek dosyalar aynı kişi tarafından hazırlanmış.

Sorunuz hakkında birazda detay verir misiniz?

mahir bey hayır aynı kişi değil önceki babamdı yazan ben de bi sorayım dedim ben iddaa ile bir istaistik veri hazırladım o yüzden babam yazerken gördüm bende kayıt oldum babam kokorecci o yuzden bende yeni kayıt oldum

Peki!

Soruya detaylandırın ve bir kaç örnek verin.

Merhaba,
ilginç olan şu, örnek dosyalar aynı kişi tarafından hazırlanmış.

Sorunuz hakkında birazda detay verir misiniz? şu şekilde bir örnek olarak 4 farklı yerde analiz verim var ben bunları diyelimki (a1 )de ms1 (b1)ms1 (c1)msx (d1) ms1
var sayalım 4 satırdaki veri en az 3 aynı değer ise o değer ne ise (E1) ms1 yassın msx 3 adetse msx yassın 3 adet varsa ms2 yassın yoksa riskli yassın eğer 4 satırdada aynı değer varsa ms1 ms1 ms1 ms1 gibi mesela bu değeri (banko ms1) yazması bu şekiilde bir kırıter değer atamsı olur sanırsam

Anlamaya çalışıyorum ama olmuyor. Anlamak için soru soracağım, yine bir solukta yazacaksınız anlaşılmayacak.
Türkçe 'de noktalama işaretleri var kullanırsanız daha anlaşılır olur ve nereye vurgu yaptığınız belirgin olur.

Anladığım kadarıyla iddia istatistiği çıkarıyorsunuz.
İşlem satır satır mı yapılacak?
C9:F11 aralığında en çok olan mı?
(E1) yazmışsınız ne allama geliyor?
Satır satır işlem yapılacaksa babanızın sorusuna verilen cevap sizin içinde çözüm.
.

Anlamaya çalışıyorum ama olmuyor. Anlamak için soru soracağım, yine bir solukta yazacaksınız anlaşılmayacak.
Türkçe 'de noktalama işaretleri var kullanırsanız daha anlaşılır olur ve nereye vurgu yaptığınız belirgin olur.

Anladığım kadarıyla iddia istatistiği çıkarıyorsunuz.
İşlem satır satır mı yapılacak?
C9:F11 aralığında en çok olan mı?
(E1) yazmışsınız ne allama geliyor?
Satır satır işlem yapılacaksa babanızın sorusuna verilen cevap sizin içinde çözüm.
.
o mesela nereye cok mal satılmış o hafta oraya gitme için miş öyle söyledi benimkisi farklı yazıda örnek olarak yazdım dosyadakı satır yada sütün olarak yazmadım 1619375312200.png

Sorularına cevap vermediniz.

Deneyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
1619376047850.png
burda msx olanı 3 tane olduğu halde uzak dur demiş msx yazması gerekirse iyi olur hocam formülleri aşağıya çektimki değişik değer varsa nasıl bir sonuç verecek diye

3 tane olduğundan emin misin?

1619376355042.png
normal yazı değeri girince oluyor fakat yanına metin girince iş değiştiriyor

Önce dosyanızı inceleyin.
1619376550394.png

Burada 3 tane aynı değer var mı?
Dosyanıza hakim değilsiniz.

tamamdır hocamm hata bende varmışş özürr dilerimm şimdi olduuuu ellerinize sağlıkk hakınızı helal edinizz
1619376620879.png

Türkçeyi daha dikkatli kullanın. Dil kültürdür.
Bir daha bu kadar kötü Türkçeyle yazarsanız sorunuzla kesinlikle ilgilenmeyeceğim.
İyi çalışmalar.

Konuyu okuyanlar

Geri