• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Koşullu Veri Doğrulama Listesi Oluşturma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1,560
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba D11 den AH11 e kadar olan hücreleri topluca mouse ile seçiniz. Sonra veri doğrulamaya yukarıda yazdığınız formülü girince tüm hücrelere belirttiğiniz şekilde formülü uyarlar sağa doğru sürüklemenize gerek kalmaz.

Merhaba.

Ekteki Puantaj çalışmasında;
=EĞER(YADA(EĞERSAY(RTG;D8)>0;HAFTANINGÜNÜ(D8;2)=7);YSK;PNT)
formülüyle, D8 Hücresindeki tarih Resmi Tatillere denk geliyorsa yada Pazar gününe denk geliyorsa YSK listesini denk gelmiyorsa PNT listesini oluştura biliyorum.

Ancak yan tarafa sürükleyince formül çalışmıyor, her bir sütun için ayrı ayrı yazmama gerekiyor. Veri Doğrulama Liste kısmına öyle bir formül yazmalıyım ki Veri doğrulanmış hücreyi sağa doğru çoğalttığımda çalışsın.

D11 ve E11 hücresine kendi formülüm uygulanmıştır. Sağa doğru çoğaltınca çalışmıyor.

Yardımlarınız bekliyorum.

Örnek dosya ektedir.

Esenlikler dilerim. İyi çalışmalar.
.

Ekli dosyalar

• 00_Ornek_Puantaj.xls
    51.5 KB · Gösterim: 4
Dosyanız ektedir.
kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• 00_Ornek_Puantaj.xls
    51.5 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Teşekkürler İbrahim Görgülü Bey.

Uygulamayı nasıl yaptınız. Tüm satırı seçerek mi Veri Doğrulamada ki formülü yazdınız.

Teşekkürler İbrahim Görgülü Bey.

Uygulamayı nasıl yaptınız. Tüm satırı seçerek mi Veri Doğrulamada ki formülü yazdınız.
=EĞER(YADA(EĞERSAY(RTG;D$8)>0;HAFTANINGÜNÜ(D$8;2)=7);YSK;PNT) veri doğrulamayı bu formülle yapmanız yeterli her yöne sürükleyebilirsiniz.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri