• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Koşullu Veri Doğrulama Listbox

• Konuyu Başlatan Bthn35
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 2
  • Gösterim : 460
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Bthn35

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,
M sütununda mükerrer olarak yazanları veri doğrulama ile mükerrer olmadan getirmek istiyorum ancak sadece L sütununda "ZIMMET PDF OLUSTUR" yazanlar listelensin istiyorum. Yani veri doğrulamayı açtığımda sadece 1145-1,1147-1,1150-1 listelensin. Forumda arama yaptım ancak bu şekilde bir işlem bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• Ornek.xlsx
    12 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Merhaba ,
Yardımcı sütun ile yapabilirsiniz.
İstediğiniz bir sütunda aşağıdaki formülü uygulayıp bu alanı veri doğrulamaya tanımlamanız yeterli olacaktır.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

1682606776056.png
Merhaba ,
Yardımcı sütun ile yapabilirsiniz.
İstediğiniz bir sütunda aşağıdaki formülü uygulayıp bu alanı veri doğrulamaya tanımlamanız yeterli olacaktır.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

1682606776056.png

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri