• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Koşullu renklendirme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Kokorecci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Grup sakinleri şu şekilde bir verim var bu değerlerin 2 büyük olan değerini
1 Ci Büyük Değerini istediğim renk
2 Ci Büyük Değerimi de istediğim renk
Olması için nasıl bir formül uygularım
1620295728235.png

Çözüm
Bu şekilde KB ile yapılıyor daha önce gönderdiğim formülle. Ancak eşdeğer verilerde beklenti nasıl olmalı ? son gönderdiğiniz tabloda sondan 2. satırda 21.67 değer en yüksek değer ve 2 adet var. Yani iki tane en yüksek var. Aslında bu iki değer 1. olmalı ve 20% değeri en yüksek 2. değer olmalı. Ama siz bu tablodaki şeklide istiyorsanız ona göre düzenleme yapılabilir. Bu resimdekine göre yapılan düzenleme ekteki dosyada.
dosyayı paylaşırsanız nerede hata yaptığınızı bulabiliriz.

Örnek doysa

Ekli dosyalar

• ÖRNEK.xlsx
    101.6 KB · Gösterim: 3
dosyanız ile ilk paylaşımınız farklı. Siz Sütundaki en yüksek 1/2 değeri mi işaretleyeceksiniz , her satırda ayrı mı işaretleyeceksiniz yoksa tüm tabloda en yükse 1/2 yi mi işaretleyeceksiniz ?

1 ci satırdaki hangisi büyükse 2 ci hangisi büyükse 3 cü hangisi büyükse

1620337263713.png bu şekilde olması ben öylesine renglendirdim elle yüzdeliği 2 büyük değerin renglenmesi

Bu şekilde KB ile yapılıyor daha önce gönderdiğim formülle. Ancak eşdeğer verilerde beklenti nasıl olmalı ? son gönderdiğiniz tabloda sondan 2. satırda 21.67 değer en yüksek değer ve 2 adet var. Yani iki tane en yüksek var. Aslında bu iki değer 1. olmalı ve 20% değeri en yüksek 2. değer olmalı. Ama siz bu tablodaki şeklide istiyorsanız ona göre düzenleme yapılabilir. Bu resimdekine göre yapılan düzenleme ekteki dosyada.

Ekli dosyalar

• ÖRNEK (V1.xlsx
    73.3 KB · Gösterim: 4
Son düzenleme:
Çözüm
Teşekürler istediğim gibi olmuş sağolun bunu ben kendi dosyama uyarlamak istesem biçim boyacısı ile yapabilirm değilmi

koşullu biçimlendirme ile yapmalısınız. Dosyada da aynı yöntem kullanıldı. Kolay gelsin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri