• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Koşullu listeleme hı.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

hallex

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Excelde bir problemim var çözemedim.
Şimdi bir hücrede ahmet yazıyor 2 hücredede 0 yazıyor 4.hücrede mehmet yazıyor arada ki 0 yazan hücreleri almadan farklı bir hücrede bunları alt alta 1.sıra ahmet 2.sıra mehmet diye yazdırmak istiyorum sırası değişse bile yinede yazılmasını istiyorum yardımcı olucaklara şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Şu şekilde olur o zaman aynı formülde -1 i 16 olarak güncellersiniz..

=EĞERHATA(İNDİS(O$17:O$25;TOPLAMA(15;6;SATIR(O$17:O$25)-16/(O$17:O$25<>0);SATIR(A1)));"")
Merhaba Verilerinizin A sütununda A2 den başladığını varsayıyorum... B sütununa B2 ye aşağıdaki formülü yazıp aşağı sürükleyerek deneyiniz. Verileriniz boşluksuz ve 0 sız peşpeşe dizilecektir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

VetExc hocam müsadenle paylaştığın resmi paylaşıyım bende

1659971474311.png

Teşekkürler yardım için fakat farklı satırlara eklediğim zaman olmuyor çözemedim bir türlü o17 o25 arası yapmaya çalışıyorum

Şu şekilde olur o zaman aynı formülde -1 i 16 olarak güncellersiniz..

=EĞERHATA(İNDİS(O$17:O$25;TOPLAMA(15;6;SATIR(O$17:O$25)-16/(O$17:O$25<>0);SATIR(A1)));"")

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri