• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Koşullu if kullanımı için örnek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

seng

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
92
Excel V
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
Arkadaslar selam basıt bır if sorusu soracaktım size, ekte hesapladıgım deger %100 den buyuk ıse %100 alsın ıstıyorum dıger turlu B sütunu / A sütunu alabilir. Teşekkürler..

Ekli dosyalar

• DENM.xlsx
    8.7 KB · Gösterim: 2
Formülü yazdığınız hücreyi hücre biçimlendirmeden yüzde olarak ayarlayıp aşağıdaki gibi formül kullanabilirsiniz
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Hocam bazen B DEGERI 0 İKEN A DEGERI 20 OLABİLİYOR, BÖYLE DURUMDA IFERROR YAZMAYA CALISTIM DIV HATASI VERMESIN DIYE AMA CALISMADI BAKABİLİR MİSİNİZ?
=IFERROR(IF(B2>A2;1;B2/A2);0)

Hocam bazen B DEGERI 0 İKEN A DEGERI 20 OLABİLİYOR, BÖYLE DURUMDA IFERROR YAZMAYA CALISTIM DIV HATASI VERMESIN DIYE AMA CALISMADI BAKABİLİR MİSİNİZ?
=IFERROR(IF(B2>A2;1;B2/A2);0)
B değeri 0 olunca sonucu 0 verir. Hata vermez formül ama A değerinin 0 olması durumundan bahsettiyseniz ve bu durumda da sonucun 0 olmasını istiyorsanız aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

=IFERROR(IF(N7>H7;1;N7/H7));0)

Çok arguman gırdınız hatası alıyorum hocam

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri