• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Koşullu Düşeyara

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

tiranxxx

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
5
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
sayfa 2de G Kolonundaki ülkeler eğer ülkeler çalışma kitabındaki ülkelerden biri olursa sayfa 1 kitabına gitsin orada sarı ile boyadığım kolonlarda herhangi bir numara veya yazı varsa sayfa 2'ye gelip h kolonuna ab diye yazsın istiyorum.mesela G2 hücresine arnavutluk gelmiş hemen ülkeler tabına bakıyorum orada var o zaman h2 hücresine ab diye ibare yazsın.

teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 3.ülke ihracat hesaplaması.xlsx
    2.9 MB · Gösterim: 10
asıl excel dosyasını dikkate alın.

Ekli dosyalar

• asıl excel.xlsx
    2.9 MB · Gösterim: 3
Merhabalar,
Sayfa2 H2 hücresine yapıştırıp aşağıya doğru sürükleyiniz.
=EĞERHATA(EĞER(VE(DÜŞEYARA(G2;ulkeler!A:A;1;YANLIŞ)<>"";DÜŞEYARA(G2;Sayfa1!X:AW;1;YANLIŞ)<>"";(DÜŞEYARA(G2;Sayfa1!X:AW;17;YANLIŞ) & DÜŞEYARA(G2;Sayfa1!X:AW;18;YANLIŞ) & DÜŞEYARA(G2;Sayfa1!X:AW;19;YANLIŞ) & DÜŞEYARA(G2;Sayfa1!X:AW;20;YANLIŞ) & DÜŞEYARA(G2;Sayfa1!X:AW;25;YANLIŞ) & DÜŞEYARA(G2;Sayfa1!X:AW;26;YANLIŞ))<>"");"ab";"");"")

Merhabalar,
Sayfa2 H2 hücresine yapıştırıp aşağıya doğru sürükleyiniz.
hocam çok teşekkür ederim.exceli biraz daha basitleştirdim.sayfa 2de istediğim şeyi yazdım.tekrar bir bakabilir misin?

Ekli dosyalar

• 3.ülke ihracatlar.xlsx
    2.9 MB · Gösterim: 4
Merhabalar,

Ülke türü şu şekilde olacak; varış ülkesi sayfa 3'deki ülkelerden biri ise h ve I kolonuna bakılacak eğer orada herhangi bir karakter varsa ülke türü kolonuna ab ibaresi gelecek. varış ülkesi sayfa 4'deki ülkelerden biri ise koşulsuz direkülke türü kolonuna ab ibaresi gelecek yazsın geri kalan ülkelerin hespine 3.ülke yazsın istiyorum.

teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 3.ülke ihracatlar.xlsx
    2.9 MB · Gösterim: 4
Şöyle olabilir
Sayfa2 de J2 hücresine
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
yazın ve aşağıya doğru sürükleyerek ya da kopyala-yapıştır yaparak formülü çoğaltın.

Merhaba,
Sayfa 2'nin J2 hücresine yapıştırıp aşağıya doğru sürükleyiniz.
=EĞER(ÇOKEĞERSAY(sayfa4!A:A;G2);"AB";EĞER(VE(ÇOKEĞERSAY(Sayfa3!A:A;G2);H2 & I2<>"");"3. Ülke";""))

Çözüm
hocam çok teşekkür ederim eline koluna emeğine sağlık özel mail adresini buradn alabiliyor muyum?ya da cep telini?
syn tiranxxx
Forum kuralları gereği, mail ya da iletişim bilgileri paylaşımı yapmıyoruz,
Bunun yerine takıldığınız noktalarda yeni konu açıp sorunuzu sorabilirsiniz,
Tüm arkadaşlarımız yardımcı olmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerdir.
İyi günler dilerim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri