• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Koşullu biçimlendirme ile tarihe ait bilgileri boyama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ASLAN7410

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
90
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba.

Ekte gönderdiğim dosyamın takvim kısmında koşullu biçimlendirme ile doğum günlerini boyuyorum,
ama rakamın altındaki hücreyi boyamıyor. (Bilgiler VERİ sayfasından geliyor.)

Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsm
    200.6 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Merhaba Tekrar Yeni koşullu biçimlendirme kuralı oluşturun.

Uygulama Hedefi : =$B$3:$H$213
Koşullu biçimlendirme Kuralı olarak da : =DÜŞEYARA(B2;VERİ!$M$2:$M$38;1;0) aynı formülünüzü tekrar kullanıp dolgu renginizi seçin.

Burada önemli husus ilk uygulama hedefiniz : =$B$2:$H$213 tü.... formülünüz aynıydı tekrar kural oluşturup hedefin B3 lüsünü ekliyorsunuz.
Denermisiniz

Ekli dosyalar

• excell takvim.xlsm
    197.1 KB · Gösterim: 6
Sayın yanginci34, ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

Doğum günü kelimesi sabit değil, VERİ sayfasında örneğin Mehmetin Doğum Günü, Hasanın Doğum Günü gibi vb, ayrıca doğum günü haricinde başka ileri tarihli birşeyleri eklemek istiyorum.

Bu şekilde olunca sadece Doğum Günü kelimesini gördüğü için renkleniyor, diğer benim dediklerimde renklenme olmuyor.

Ekli dosyalar

• Örnek1.xlsm
    198.6 KB · Gösterim: 2
Koşullu biçimlendirme için aşağıdaki formülü uyguladım yine olmadı.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Koşullu biçimlendirme için aşağıdaki formülü uyguladım yine olmadı.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yapmak istediğim aşağıdaki resimde ki gibi.

Yardımcı olur musunuz?

1.JPG

Merhaba Tekrar Yeni koşullu biçimlendirme kuralı oluşturun.

Uygulama Hedefi : =$B$3:$H$213
Koşullu biçimlendirme Kuralı olarak da : =DÜŞEYARA(B2;VERİ!$M$2:$M$38;1;0) aynı formülünüzü tekrar kullanıp dolgu renginizi seçin.

Burada önemli husus ilk uygulama hedefiniz : =$B$2:$H$213 tü.... formülünüz aynıydı tekrar kural oluşturup hedefin B3 lüsünü ekliyorsunuz.

Ekli dosyalar

• Örnek1.xlsm
    194.1 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Sayın VetExc, ilginiz için çok teşekkür ediyorum, tam istediğim gibi oldu.

Hayırlı günler diliyorum.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri