• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Koşullu Biçimlendirme de Formül Birleştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

hknblgnn

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
2
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba İyi Haftalar Herkese

Kullanmış olduğum EXCEL sayfamda şöyle bir koşullu biçimlendirme mevcut

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
A1 HÜCRESİNDEKİ İSİM J DE VARSA K'da boşsa koşullu biçimlendirme ile kırmızıya dönsün K boş değilse normale dönsün dedim. Çalışıyor gayet güzel

Buna ek olarak A1 hücresine ilave
JavaScript:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
aynı formül sadece hücre lokasyonları farklı.

iki formül de doğru fakat j k koşulu çalışıyor diğeri u q koşulu çalışmıyor.

formülleri birleştirip tek bir koşul yapma ihtimalim varmıdır?

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

Merhaba İyi Haftalar Herkese

Kullanmış olduğum EXCEL sayfamda şöyle bir koşullu biçimlendirme mevcut

CSS:
A1 HÜCRESİNDEKİ İSİM J DE VARSA K'da boşsa koşullu biçimlendirme ile kırmızıya dönsün K boş değilse normale dönsün dedim. Çalışıyor gayet güzel

Buna ek olarak A1 hücresine ilave
JavaScript:
aynı formül sadece hücre lokasyonları farklı.

iki formül de doğru fakat j k koşulu çalışıyor diğeri u q koşulu çalışmıyor.

formülleri birleştirip tek bir koşul yapma ihtimalim varmıdır?

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.
CSS:

İbrahim Bey Merhaba ;

Cevabınızı tam olarak anlayamadım. Vermiş olduğunuz cevap bana ait olan formül.
formüldeki fark u sütununda y ye eşit olanları dikkate alıyor ilk formülde k sütununu boş olanlardan hesaplamışsınız. ayrıca u sütununda y değeri içeren hücre var mı?

Hocam görsel payaştım sizinle. A1 hücresindeki Hakan ismi sabit. J sütununa hakan yazınca K sütunu da boşsa kırmızı oluyor. K sütunun doldurduğum zaman yeşile dönüyor.

J SÜTUNUNDA HAKAN İSMİ yazmadığımda Q sutununa yazdığımda ise farklı renklenmesini istiyorum. U sutunundaki onay kutusu boşsa Y olarak adlandırdım. Y ise renkleniyor. Doğru D olarak tanımladım. tik atarsam Hakan yeşile dönüyor.

koşullu biçilendirmeye her ikisini yazdığımda sadece bir koşulu gerçekleştiriyor. Ben istiyorum ki J yada Q hangisinde işlem yapıyorsam ona göre renklensin.

Ekli dosyalar

• abcd.png
    abcd.png
    37.8 KB · Gösterim: 4
Hocam görsel payaştım sizinle. A1 hücresindeki Hakan ismi sabit. J sütununa hakan yazınca K sütunu da boşsa kırmızı oluyor. K sütunun doldurduğum zaman yeşile dönüyor.

J SÜTUNUNDA HAKAN İSMİ yazmadığımda Q sutununa yazdığımda ise farklı renklenmesini istiyorum. U sutunundaki onay kutusu boşsa Y olarak adlandırdım. Y ise renkleniyor. Doğru D olarak tanımladım. tik atarsam Hakan yeşile dönüyor.

koşullu biçilendirmeye her ikisini yazdığımda sadece bir koşulu gerçekleştiriyor. Ben istiyorum ki J yada Q hangisinde işlem yapıyorsam ona göre renklensin.
Sayın hknblgnn örnek dosyayı yükleyebilir misiniz (kvk kapsamındaki verileri silerek) yardımcı olmaya çalışayım.

Sayın hknblgnn örnek dosyayı yükleyebilir misiniz (kvk kapsamındaki verileri silerek) yardımcı olmaya çalışayım.
ibrahim hocam
kullanmış olduğum formül e tablolarda kullandığım bir formüldü. size excelde bir demo hazırlayıp iletecektim fakat excel formülü tanımıyor. Sanırım e tablo ile excel arasında farklılık söz konusu. Kusura bakmayın bu durumu bildirmeden zahmet verdim sizlere. Dilerseniz e tablonun bir demosunu paylaşabilirim.

Ekli dosyalar

• ÇALIŞMA LİSTESİ.xlsx
    33 KB · Gösterim: 6
Sayın hknblgnn akşam inşallah bakacağım

Sayın hknblgnn lütfen kusura bakmayın iş yoğunluğu nedeniyle cevabım gecikti.
kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• ÇALIŞMA LİSTESİ (2).xlsx
    33.4 KB · Gösterim: 1
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri