• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Korumalı Olan Dosyayı İçerisine Yazı Yazılınca Siliniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

kpssteknik

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
21
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Çalışma sayfasını koruma altına aldım ama dosyanın satırına bir yazıp tekrardan içine tıkladığım zaman satır içerisinde yazı sıliniyor nasıl koruma altına almam şeklim olabilir

A3 kadar korumalı olacak herhangi bir veri silinmesini istemiyorum bir kaç sütünuda formül ekledim ama b4 sonrasına veri girişi yapılsın.

Ben yaptm koruma altına aldım ama yazdığım sütüna tekrardan çift tıklayınca yazılan yazı komple gidiyor

ScreenHunter_1.jpg

Merhaba,

Örnek dosya ekler misiniz?

Sn. @kpssteknik ,
Bir Photoshop forumu değil, Excel forumuyuz, Lütfen öncelikle resim ekleme yerine Dosyanızı ekleyin.

Sn. @kpssteknik ,
Bir Photoshop forumu değil, Excel forumuyuz, Lütfen öncelikle resim ekleme yerine Dosyanızı ekleyin.

Böyle bir yorum yapmanız bir yöneticiye yakışmayacak davranışıdır. Yaklaşımınız hiç etik degildir.

Ek dosya yuklemesini bende biliyorum, sadece alt tarafi korumalı olan bir dosya içerisinde yazı yazıp daha sonra içerisine çift tıklayıp yada f2 yardımıyla yaptığımda direk siliyor. Koruma yönetimini şifreleme şeklini nasıl yapabilirim dedim

Sn. @kpssteknik ,

Böyle bir yorum yapmanız bir yöneticiye yakışmayacak davranışıdır. Yaklaşımınız hiç etik degildir.

Ek dosya yuklemesini bende biliyorum, sadece alt tarafi korumalı olan bir dosya içerisinde yazı yazıp daha sonra içerisine çift tıklayıp yada f2 yardımıyla yaptığımda direk siliyor. Koruma yönetimini şifreleme şeklini nasıl yapabilirim.

Gayet normal bir yorum ne yaptığınızı resimle, anlattığınızla nasıl anlayalım da cevap yazalım ? Şifre ile Hücre mi korumalı, satır mıkorumalı bilgi girişimi korumalı formüller mi korumalı , çalışma sayfasımı korumalı, çalışma kitabı mı korumalı, Şifreyi mi yanlış giriyorsun? vs.vs. en az 15-20 özellik vardır böyle korumayla ilgili. Ben ve buradaki arkadaşlar sorunlarınızı çözümleme konusunda yardımcı olmaya çalışırız. Ama egolarınıza çözüm bulamayız..
Kolay gelsin.

@kpssteknik Dosyanız korumalı ise bu sayfaları silememenizi vs sağlar.
Siz hücrelerin değişmemesini veya silinmemesini istiyorsanız ilgili sayfayı korumalısınız. hatırlatmak istedim sadece.
Ayrıca ilgili hücreli seçip sağ tık ile hücreleri biçimlendir kısmının sağındaki koruma tikinin de ilgili hücreler için aktif olması gerekiyor.
1618803594391.png

Siz hücrelerin değişmemesini veya silinmemesini istiyorsanız ilgili sayfayı korumalısınız. hatırlatmak istedim sadece.
Ayrıca ilgili hücreli seçip sağ tık ile hücreleri biçimlendir kısmının sağındaki koruma tikinin de ilgili hücreler için aktif olması gerekiyor.
Ekli dosyayı görüntüle 814

Dediginiz gibi yaptim kilitli kaldirdim ama gizli aktif olduğundan mi acaba bu hatayi veriyor

Gayet normal bir yorum ne yaptığınızı resimle, anlattığınızla nasıl anlayalım da cevap yazalım ? Şifre ile Hücre mi korumalı, satır mıkorumalı bilgi girişimi korumalı formüller mi korumalı , çalışma sayfasımı korumalı, çalışma kitabı mı korumalı, Şifreyi mi yanlış giriyorsun? vs.vs. en az 15-20 özellik vardır böyle korumayla ilgili. Ben ve buradaki arkadaşlar sorunlarınızı çözümleme konusunda yardımcı olmaya çalışırız. Ama egolarınıza çözüm bulamayız..
Kolay gelsin.

Yorumunuz bu şekilde olamaz sagol teşekkür ederim

Ekli dosyayı görüntüle 814

Kilitlemej istedigim yerler kilitledim, acmak istedigim yerleri sag tiklayim hucre bicimlendirmedeb kilit kaldırdım ama gizli aktif halde ondan kaynakli bir durum olabilir mi

Kilitlemej istedigim yerler kilitledim, acmak istedigim yerleri sag tiklayim hucre bicimlendirmedeb kilit kaldırdım ama gizli aktif halde ondan kaynakli bir durum olabilir mi
Gizli seçeneği pasif olmalı.

Çözüm
Gizli ibaresiyle alakası olmayabilir. kilit aktif olduktan sonra Gözden geçir kısmından sayfa korumasını doğru kriterlerde aktif ettiğinize emin misiniz ?
1618836246697.png

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri