• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Köprü detayını yan hücreye alabilmek

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

echyilmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
21
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
mrb. arkadaşlar. ekteki tabloda yer alan kodların altındaki köprü detaylarını c sütununa nasıl alabilirim ?
tek tek sağ tıkla açıp kopyalamak 430 kez işlem gerektiriyor.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-07-14 195015.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-14 195015.png
    15.3 KB · Gösterim: 2
yandaki listeyi açılır liste haline getirince de bağlantılar gidiyor :( çözüm lütfen bu öncelik arz ediyor

Merhaba

Aşağıdaki makro formülünü kullanarak sonuca ulaşabilirsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kodun yazılacağı yer:
1626290103114.png

Örnek uygulama:
1626290227898.png

Alternatif.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Yukarıdaki makroyu aktif sayfada çaıştırın

C kolonundaki adresleri veri dogrulamaya alin . Ilk seçtiğinizde veri doğrulamayı çift tıklayın . Link alti cizgili olacak . Tikladiginizda adresin açılması lazim

C kolonundaki adresleri veri dogrulamaya alin . Ilk seçtiğinizde veri doğrulamayı çift tıklayın . Link alti cizgili olacak . Tikladiginizda adresin açılması lazim
hocam. onu da denedim. ama her halükarda link çalışmıyor. ben açılır listedeki hisse ismini seçip tıklayınca internet sitesine gitmesini istiyorum :)

hocam. onu da denedim. ama her halükarda link çalışmıyor. ben açılır listedeki hisse ismini seçip tıklayınca internet sitesine gitmesini istiyorum :)
çift tıklayınca link geliyor ama açılır liste gidiyor sanki tekrar seçme ihtimali kalmıyor gibi :)

Aşağıdaki örneği inceleyin .Combobox doğrudan A Sütunundaki Linklerle çalışır. Url ayırmanıza gerek yok.

Ekli dosyalar

• UrlGit.xlsm
    24.1 KB · Gösterim: 2
Aşağıdaki örneği inceleyin .Combobox doğrudan A Sütunundaki Linklerle çalışır. Url ayırmanıza gerek yok.
ilginize ve çözüm için çok tşk ederim hocam. ilave son soru :) açılan web sayfasını çalışma sayfasında / bir bölümünde
açabilme imkanı var mı ?

Web sayfasını userform'a ekledim. Linki sectiğinizde userform da açılacak.

Ekli dosyalar

• UrlGit.xlsm
    20.8 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri