• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kodda Revize Veri Girişi Engelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Yasar PİSKİN

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
95
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
EK'te ki çalışmanın, kod sayfasında "J7:AN517" arasında, "HT" hafta tatili ve "RT" resmi tatillerine denk gelen günlerde fazla mesai girişini engelleyen bir kod mevcut, bu kodun çalıştırılmadım. Mevcut kod baki kalmak koşulu ile kodun revize edilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsm
    601.3 KB · Gösterim: 2
EK'te ki çalışmadaki gibi kodda gerekli düzenlemeleri yapıtım. "RT" resmi tatillerine denk gelen günlerde fazla mesai girmeye çalıştığımda ekran görüntüsünü paylaştığım hatayla birlikte çalışma kitabı kapanmaya ve yeni bir çalışma kitabı açılmaya başladı. Bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-05-20 061845.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-20 061845.png
    125.6 KB · Gösterim: 3
  • Kitap1.xlsm
    598.9 KB · Gösterim: 5
Alttaki gibi dener misiniz?
PHP:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Sayın Balta Application.ScreenUpdating = False ve Application.ScreenUpdating = True nereye eklemeliyim çünkü veri girişi yapmaya çalışırken kursör dönüp duruyor. Bunu engellemek için.

#5 nolu mesajdaki kodu revize ettim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri