• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kod aktifken internetten veri akışı pasifleşiyor

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

excelsever

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
6
Excel Versiyonu
Office 2010 EN
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar altın ve döviz fiyatlarının Web'den excele çekiyorum. Dün bununla ilgili bir dosya paylaştım ve mana97 kardeşimin bir kod yazmasıyla isteğim yerine gelmişti. Ancak kodları çalıştırdığımda bu sefer internetten veriler güncellenmiyor, pasif hale geliyor. Konuyla ilgili dosyam yine ektedir. Kodlar çalışırken Web'den de veri çekmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• SaatindeAktar.xlsm
    19.7 KB · Gösterim: 7
Hocam biraz tembelce bir cevap olacak :) ama verileri A excelinden alsanız Makroyuda B excelinde çalıştırmayı deneyebilir misiniz. 2 excel

Çok özür dilerim anlayamadım. Farklı dosyalar mı açayım. Şayet farklı dosya açılması gerekiyorsa, kapalı dosyadan veriyi nasıl alacağım. Bu sefer o sorunla karşılaşırım.

2 exceli de açık bırakın kapatmayın
A isimli excelinden webden veri al kısmını kullanın B isimli excelden ilgi makroyu çalıştırın. A daki veriyide B ye düşeayara ile alın (deneysel bir şey olacak sonucu şuan bende bilmiyorum amcak işe yaracağını düşünüyorum)

Verdiğiniz fikir işe yaradı. Teşekkür ederim. Bu şekilde düzenleme yapacağım. Kolaylıklar diler, saygılarımı sunarım.

Aşağıdaki kodu bir module ekleyin ve internetten veri aldığınız makronun sonuna Call TamSaatVeriKopyala yazarak makroyu çağırınız.
Tam saatlerde 13:00 gibi, siz internetten veri çektiğinizde veriyi ilgili hücreye kopyalayacak.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Veri güncellendikçe Liste otomatik dolar.

Ekli dosyalar

• SaatindeAktar.xlsm
    24 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Emeği geçen ve yardımda bulunan tüm dostlara selam olsun. Arkadaşlar tamamdır, sorunum çözülmüştür. Hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım.

çözüm olan mesajı işaretleyiniz.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri