• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kişileri Yılan Dizisi Snake Array ile Adaletli Gruplandırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

AHMET4615

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
89
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
ofis 2016 kullanıyorum.Elimde belirli isimler ve o isimlere ait puanlar mevcut. 5 kişilik gruplar oluşturmak istiyorum ve oluşan takımların puan ortalamalarının birbirine eşit veya yakın olmasını istiyorum. Elimle ayarlayabilirim ancak grupları çekerken kayıt alacağım için insanların aklında soru işareti kalmaması adına böyle bir işe başvurdum. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.formülle yapabilirmisiniz makrosuz

Ekli dosyalar

• Kitap1 (1).xlsx
    10 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Selamlar,
Aynı sorunuzu, daha önce,
halily Hocam makro yoluyla çözümlemişti...

Ben, o zaman global bir yaklaşımla formüle etmiş ancak dosyayı eklememiştim.
Hem halily Hocamın çözümü ve hem de formülle global yaklaşımlı çözümü içeren dosya ektedir.. İncelersiniz.

Formül :
Puanların bulunması için
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

ve isimlerin bulunması için (Burada D2 : D16 aralığı yardımcı kolon olup formülde kullanıldı.)
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

02.Eyl.2002 tarihinde hazırladığım dokuman...
Ekteki resimde ofis 365 İle yapılmış 2016 kullanıyorum o yüzden

Ekli dosyalar

• A.jpg
    A.jpg
    154.4 KB · Gösterim: 13
Ekteki resimdeki olacak sıralama

Selamlar,
Aynı sorunuzu, daha önce,
halily Hocam makro yoluyla çözümlemişti...

Ben, o zaman global bir yaklaşımla formüle etmiş ancak dosyayı eklememiştim.
Hem halily Hocamın çözümü ve hem de formülle global yaklaşımlı çözümü içeren dosya ektedir.. İncelersiniz.

Formül :
Puanların bulunması için
Kod:

ve isimlerin bulunması için (Burada D2 : D16 aralığı yardımcı kolon olup formülde kullanıldı.)
Kod:

02.Eyl.2002 tarihinde hazırladığım dokuman
Not : Listeniz Puanlar büyükten küçüğe olacak şekilde sıralanırsa yardımcı kolona gerek olmayacak ve formül basitleşecektir.

Ekli dosyalar

• Max_Min_Dagıt_hy2.xlsm
    26.3 KB · Gösterim: 15
Çözüm
Teşekkür ederim hocam emeğinize sağlık Allaha emanet olun

Ben teşekkür ediyorum...
Yardımcı olabildiysem ne mutlu...

Bu arada, yardımcı kolon kullanmaksızın isimlerin listelenmesi için
DİZİ Formül olarak,

Kod:

formülünü kullanabilirsiniz...

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri