• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kesme işaretinden sonraki harfleri formülle küçük yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ASLAN7410

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
90
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba.

Ekte gönderdiğim excel dosyamda A sütununda kesme işareti ile yazılı bilgiler mevcut.
Yazımdüzeni formülü kullanınca kesme işaretinden sonraki harflerin ilk harfini büyük yapıyor.

Yapmak istediğim örneğin
Ali'yi ankara'ya götürdüm. bu bilgiyi formülle Mehmet'i Eve Getirmedi. bu şekilde yazmak istiyorum.

Yardımcı olurmusunuz?

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsx
    9.2 KB · Gösterim: 6
Sayın Ahmet Bey, çok teşekkür ediyorum. Kod gayet güzel çalışıyor.

Veriler A sütununda bulunuyor, A sütunundaki veriyi formülle başka hücrelere alacağım için formülle istemiştim.

Bu işlemi formüle çevirebilir misiniz?

Merhabalar aslında sn. Alicimri Çözümü paylaşmış ama belki harfler arasında x olur diye bu durum x yerine metinde geçmeyecek başka bir harf seçilebilir.. örneğin Rus alfabesinden şu harfte kullanılabilir. л

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın Ali Bey, Mart 9'u ayın sonu cümlesini Mart 9Xu Ayın Sonu şeklinde yaptı.

Sayın VetExc, Mart 9'u ayın sonu cümlesini Mart 9Лu Ayın Sonu şeklinde yaptı.

Rakamdan sonra gelenleri algılamıyor zannedersem, bunu da düzeltebilir misiniz?

Sayılar yada özel işaretlerden sonra gelenleri büyük harfe çevirdiği için bir tane daha yerinekoy işlevi yapıp kullanılan harfin büyük halinin yerine de tek tırnak kullanılarak bu sorun aşılabilir. Yani şöyle

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yada direk Büyükharfli yabancı harfi kullanmak daha mantıklı olur. Yazımdüzeni ile büyüse Bile hertürlü değişim işlemi gerçekleşir.

Kod:

Sayın VetExc ve Sayın Ali Bey tam istediğim gibi oldu, ellerinize sağlık çok teşekkür ediyorum.

Hayırlı akşamlar.

Her iki sonuçta güzel çalışıyor. Çözüm olarak sizler işaretleyin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri