• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü kayıt silme ve güncelleme işlemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

username

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
6
Excel V
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan
merhabalar kolay gelsin
benim sorum şuydu verileri yazılan ürün giriş ve ödeme girişlerin olduğu carilerde ve genel sayfasına girlen ürünleri cariler kısmında silmek istediğim veya değişiklik yapmak istediğim fiş numarasına yani ve b sutununa tıkladığımda ürün giriş sayfası K SUTUNUNA TIKladığımda da ödeme saufası gelip ilgili satırdaki bilgiler forma aktarılıp orda silmek istediğimde ürünlei silmek istediğimde b: I satırları sılınsın ödemedeki ise k:I satırı silinsin veya değişiklik yapılsın
ürün girişdeki silmek veya deiğişiklik yaptıgımda genel sayfasındanda silinmesini istiyorum bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

Ekli dosyalar

• carı.xlsb
    608.7 KB · Gösterim: 15
Çözüm
Bir video çektim biraz uzun sürdü canlı kod yazdım tabii neyin nerde olduğunu tam bilmediğim için uzun sürdü.

CommandButton7_Click kodlarını CommandButton5_Click deki gibi yap
Videoyu sileceğim izlediğiniz zaman.Sime ve güncelleme olayını umarım anlarsınız videodan zaten zor değil.

Merhaba, işlemin ilk adımı olan sayfadan userforma aktarma işlemi için örnek.
Cari sayfalarına paylaştığım kodu ekleyip, fiş numarasına tıklayınız.

Diğer işlemler için tavsiyem;
  • Güncelleme işlemi için kaydet kodlarından yola çıkarak deneme yapabilirsiniz.
  • Silme işlemi için aktif satır numarasına göre yapabilirsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Giriş Yap Ya da Üye Ol.

Merhaba, işlemin ilk adımı olan sayfadan userforma aktarma işlemi için örnek.
Cari sayfalarına paylaştığım kodu ekleyip, fiş numarasına tıklayınız.

Diğer işlemler için tavsiyem;
  • Güncelleme işlemi için kaydet kodlarından yola çıkarak deneme yapabilirsiniz.
  • Silme işlemi için aktif satır numarasına göre yapabilirsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Giriş Yap Ya da Üye Ol.
abi çok teşekkür ederim düzenle yaptığımda bir cari olduğunda sorun olmuyor ama birden fazla cari eklendiğinde genel carilerde sorun yok genel sayfasına düzenlemede en üsttekini çeviriyor

C#:

kodlar bu şekilde bir yerde bir hata yapıyorum ama neresi onu bilmiyorum

birde silmeyi de yaptım onda da carideki ödemesi de yan satırında olduğu için onu da siliyor sadece istenilen sutuna kadar silmeyi nasıl yapabilirim

Kod:
silmenin kodu bu şekilde eksiklerini nasıl yapabilirim

birde silmeyi de yaptım onda da carideki ödemesi de yan satırında olduğu için onu da siliyor sadece istenilen sutuna kadar silmeyi nasıl yapabilirim

Private Sub CommandButton6_Click()
'-----------------kayıt silme işlemi---------------

Rows(ActiveCell.Row).Delete

End Sub
Merhaba.
Bu durumda satır silinmeyecekse alttaki gibi temizletebilirsiniz.
Örnek olarak B ile F sütunlarında seçili olan satır temizlenir.
Sadece seçili b,d,f gibi olacaksa ona görede kod ayarlanır.

Range("B" & ActiveCell.Row & ":F" & ActiveCell.Row).Value = ""

ustad cevabın için teşekkür ederim satırı siliyor ama yukarı kaydırma yapmıyor o satır boş gözukuyor birde genel sayfasından da o fiş numarasına ait satyırı bulup silmesini istiyorum bunun içinde yardımcı olurmusun

ustad cevabın için teşekkür ederim satırı siliyor ama yukarı kaydırma yapmıyor o satır boş gözukuyor birde genel sayfasından da o fiş numarasına ait satyırı bulup silmesini istiyorum bunun içinde yardımcı olurmusun

Rica ederim.Dosyayı unuttum ama zaten karışık bir durumdu.Zaten satırı tüm sildirme yerine içeriğini temizliyor kod.
Tam adım anlatırsanız dosya üzerinde akşama bakarım unutmazsam.

Rica ederim.Dosyayı unuttum ama zaten karışık bir durumdu.Zaten satırı tüm sildirme yerine içeriğini temizliyor kod.
Tam adım anlatırsanız dosya üzerinde akşama bakarım unutmazsam.
carideki fiş numarasını tıkladığımda o fiş numarasına ait bilgiler forma yukleniyor sil dediğimde carideki yerden ve geneldeki yerden de o fiş numarasına ait satırı silmesini istiyorum birde aynı şekilde o bilgilere ait bir düzenleme yasptığımda düzenleme dediğimdede hem o caride hemde genel sayfasında o fişe ait bilgileri düzenlemesini istiyorum inşallah anlatabilmişimdir

Ekli dosyalar

• carı.xlsb
    608.3 KB · Gösterim: 1
Anladım.
B ve J arası silinecekse alttaki mantık işinizi görür.
Akşama unutmazsam tam bakacağım ve deneyin sime doğru oluyor mu?

C#:

Ayrıca aynı şekilde K:O aralık içinde düzenlenir kod.Yada dediğim gibi doğru çalışıyorsa otomatiğe bağlatırız.

Ben tam deneyemedim siz denersiniz.
ilgili kodları alttaki gibi değiştirdim sizde kalanları buna göre yaparsınız.
Resimde işaretlediklerimide ekledim onlara dikkat edin.

C#:

C#:

1.png

2.png

Ekli dosyalar

• carı.xlsb
    603 KB · Gösterim: 4
Ben tam deneyemedim siz denersiniz.
ilgili kodları alttaki gibi değiştirdim sizde kalanları buna göre yaparsınız.
Resimde işaretlediklerimide ekledim onlara dikkat edin.

C#:

C#:

Ekli dosyayı görüntüle 27114

Ekli dosyayı görüntüle 27115
abi denedim olmuyor silme ve düzenlemeye bastığımda tepki göstermiyor

abi denedim olmuyor silme ve düzenlemeye bastığımda tepki göstermiyor
Yanlış yerlere tıklıyorsunuzdur bence.Denemelerimde oluyordu ve hepsi için yapmamıştım.Dediğim kodları çalıştırın akşam tekrar bakar gif eklerim.

Bir video çektim biraz uzun sürdü canlı kod yazdım tabii neyin nerde olduğunu tam bilmediğim için uzun sürdü.

Videoyu sileceğim izlediğiniz zaman.Sime ve güncelleme olayını umarım anlarsınız videodan zaten zor değil.

Ekli dosyalar

• carı.xlsb
    609.2 KB · Gösterim: 5
Çözüm

üstadım allah razı olsun teşekkü"r ederim zamanını vermişsin hakkını helal et bu şekilde oluyor ama yeni bir carti eklediğimizde olmuyor birde her carideki bilgilerin hepsi genel sayfasında kayıtlı silmek istediğimiz ve güncelleme yapmak istediğimiz ordanda silmek veya duzenleme olacak genel sayfası gizli durumda eger sorun değilse bir daha bakma sansınız varmı

üstadım allah razı olsun teşekkü"r ederim zamanını vermişsin hakkını helal et bu şekilde oluyor ama yeni bir carti eklediğimizde olmuyor birde her carideki bilgilerin hepsi genel sayfasında kayıtlı silmek istediğimiz ve güncelleme yapmak istediğimiz ordanda silmek veya duzenleme olacak genel sayfası gizli durumda eger sorun değilse bir daha bakma sansınız varmı
Amin sizdende.
Ben güncelleme ve silme için yaptım.
Konunun uzamaması için yeni konu açıp orda açıklamaları ekleyin abey.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri