• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kaydır ve Satır Fonksiyonları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yasar PİSKİN

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
95
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
EK'te ki çalışmanın sarı boyalı hücrelerdeki formülleri kullanarak AKTİF sayfasından sırasıyla BD, BE, BF,BG, BH sütunlarından veri almaya çalışıyorum. Birinci personel AKTİF sayfası 7 satırdan, ikinci personel 9 satırdan alması gerekirken değerler 0 olarak geliyor. Bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Kitap111.xlsm
    621 KB · Gösterim: 8
G. RESMİ sayfasında E2'ye yapıştırıp sağa ve aşağı doğru çoğaltın.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Sayın Balta son olarak EK'te ki çalışmanın O5 hücresindeki formül ile RESMİ sayfası O sütunundaki verileri almaya çalışıyorum, fakat arada atlamalar oluyor (1.710.ile 1.110 arasında 3.860 var) formülün revizesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsm
    36.6 KB · Gösterim: 6
Merhaba , @Balta 'nın izniyle ,
siz bir önceki sorun için önerilen formülü burada da kullandınız sanırım. Bir önceki soruda BİRLEŞTİRİLEN hücreler olduğu için formülde *2 parametresi kullanılmış, yani 2 satırda bir veriyi arıyor. Son sorunuzda kaynak sütunda böyle bir durum yok. Kısacası formüldeki *2 kısmını kaldırıp formülü güncellemeniz yeterli olacaktır. Deneyin lütfen

Geri