• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Karışık sekmeden düzenli bir şekilde veri aktarma hk,

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

TiOr

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
191
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Kıymetli Üstatlarım ve Hocalarım,
Ekli dosyada "günlük operasyon verileri" ve "data" sekmeleri arasında veri alış verişi yapılmaktadır.
Mevcutta "data" sekmesinde temize çekip "günlük operasyon verileri" sekmesine sırasıyla "kesin iade barkod, kesin iade analiz, transfer barkod, transfer analiz, bayi barkod ve bayi analiz" olacak şekilde düzenliyorum. Süreci sırayla büyükten küçüğe doğru sıralayarak kopyala yapıştır ile ilerletiyorum.
Destek kısmına geldiğimizde "data" sekmesinde de göreceğiniz üzere veriler karışık, bu verileri formül ile "günlük operasyon verileri" sekmesinde olduğu gibi ve mevcuttaki gibi düzenli bir şekilde veriyi "data" sekmesine girdiğimde otomatik gelmesini sağlayabilir miyiz? Formül olarak istiyorum çünkü bu dosyadan ufak bir kesit bunun gibi birbirinden farklı bir çok operasyon var ve hepsine uyguluyor olacağım.

A Sütununda otomatik sıra numarasını getirmesi için formül var,
H Sütununda veri doğrulama var,
Renkli alanların tamamında formül var,
Bir pers.. gün içerisinde bir önceki operasyonun devamı olduğu için birden çok operasyon verisi bulunmaktadır. Örnek vermem gerekir ise "günlük operasyon verileri" sekmesinde üçüncü satırda bulunan "LEMİ" "kesin iade barkod" ve 19 satırda "kesin iade analiz" ve 31 satırda "transfer analiz" işlemleri yapmıştır. Bu hususu da dikkate aldığımızda nasıl olur kısmında desteklerinize ihtiyacım var :)

Mümkün olması durumunda kıymetli desteklerinizi talep eder, hayırlı akşamlar dilerim.
Saygılarımla,

Ekli dosyalar

• ÖRNEK DOSYA.xlsm
    23.7 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Anladığım kadarıyla yatay şeklindeki tablonuzu VERİ TABLOSU haline getirmeye çalışıyorsunuz. Data sayfasına verileri girdikçe diğer sayfaya otomatik veriler eklenmektedir. Ekteki dosyayı inceleyiniz.
Merhaba sorununuzu yanlış anlamadıysam Günlük Operasyon Verileri sayfasında I3 hücresine aşağıdaki formülü yazıp aşağı sürükleyerek deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

VetExc Hocam Merhaba,
Öncelikle ilgi ve dönüşünüz için teşekkür ederim.
Verdiğiniz formül adetlerin bir kısmını getiriyor fakat sanırım eksik ve yanlış aktardım!

"Data" sekmesinde olan bütün verileri "Günlük Operasyon Verileri" sekmesine getirmesini istiyorum.
Yani B sütunu "Personel" başlığı altına personel isimlerini ve karşısına "data" sekmesinde bulunan başlıklara göre sırayla verileri getirmesi gerekiyor.

B/Personel&C/Adet&/D/Saat verileri ben dataya işlediğimde bu sütun ve başlıklara otomatik gelsin istiyorum özetle.
Çok karmaşık bir data ve özet :( süreci yeni devraldım neleri düzeltebilirim ve nasıl kolay işlem yapabilirim dosya üzerinde ona çabalıyorum. Dosyada bir çok şeyi düzenledim fakat en zor kısmı bu kısım tek tek verileri dataya işle sonra al diğer sekmeye düzenli bir şekilde getir. Bu döngü her sabah devam ediyor ve raporlanıyor gerçekten sıkıcı ve itici bir işlem. Dosyayı sil baştan kafama göre düzenleyeceğimde 15 yıllık veriler var yönetimden onay alamadım yoksa yakacam dosyayı :)

İsimler "Günlük Operasyon Verileri" sekmesinde sabit değildir. Data sekmesinde isim karşılığı boş olan verilerde mevcut sürekli yazmak yerine data sekmesinde sabit bıraktım. Verisi olan pers... lerin verileri "Günlük Operasyon Verileri" sekmesine gelmesi gerekiyor.

Destek olabilir iseniz teşekkür ederim olamaz iseniz de canının sağolsun. Pek umudum olmasa da formumuza bir danışmak istedim :)

Saygılarımla,

1660063725267.png

Anladığım kadarıyla yatay şeklindeki tablonuzu VERİ TABLOSU haline getirmeye çalışıyorsunuz. Data sayfasına verileri girdikçe diğer sayfaya otomatik veriler eklenmektedir. Ekteki dosyayı inceleyiniz.

Ekli dosyalar

• ÖRNEK DOSYA (2).xlsm
    37.4 KB · Gösterim: 9
Çözüm
VetExc Hocam Selam,
Kıymetli destekleriniz için teşekkür ederim. Tam istediğim gibi olmasa da oldu sayılır. Bir kaç ufak değişiklik ile sorunu kökten çözeceğim. Tekrardan teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri