• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü kapsamlı veri çekme sayfadan

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

arsiv52

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
haziran sayfası c20 hücresine değer girildiğinde veri sayfası c22-c23-c24 sabit değer var onu haziran sayfası e15-16-17 ye yazsın.şimdiden teşekkürler.

libreofice kullanıyorum
Deneyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Bu LibreOffice Basic kodunu LibreOffice Calc'ta Haziran sayfasının olaylar bölümüne (Haziran sayfasını sağ tıklayıp "Sayfa Olayları"nı seçerek erişebilirsiniz) ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, C20 hücresine herhangi bir değer girildiğinde işlevsellik tetiklenmeli.

Deneyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Bu LibreOffice Basic kodunu LibreOffice Calc'ta Haziran sayfasının olaylar bölümüne (Haziran sayfasını sağ tıklayıp "Sayfa Olayları"nı seçerek erişebilirsiniz) ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, C20 hücresine herhangi bir değer girildiğinde işlevsellik tetiklenmeli.
dediğiniz gibi yaptım ama hata verdi birde siz bakarmısınız

Ekli dosyalar

• A bordro_hesaplama. düzeltilmiş.xlsm
    56.3 KB · Gösterim: 9
Sayın arsiv52 alttaki kodu hesaplama yapacağınız tüm sayfalara atayarak kullanabilirsiniz.
Kod:

dediğiniz gibi yaptım ama hata verdi birde siz bakarmısınız
Kullandığınız değerler sabitse makro olmadan formülle getirtebilirsiniz;
E15, E16 ve E17 hücrelerine aşağıdaki formülleri girin:
Kod:
Kod:
Kod:

Kullandığınız değerler sabitse makro olmadan formülle getirtebilirsiniz;
E15, E16 ve E17 hücrelerine aşağıdaki formülleri girin:
=EĞER(C20<>"";VERİ!C22;NA())
=EĞER(C20<>"";VERİ!C23;NA())
=EĞER(C20<>"";VERİ!C24;NA())
TEŞEKKÜR EDERİM AMA BU FORMÜLLER İŞE YARAMADI

TEŞEKKÜR EDERİM AMA BU FORMÜLLER İŞE YARAMADI
formülde eksikler var haziran sayfası c20 ye değer girildiğinde (veri sayfası C22-23-24) ünçü hücredeki verileri (haziran sayfası E15-16-17) hücrelerine yazsın

Deneyiniz.

Kod:

Ekli dosyalar

56.2 KB · Gösterim: 3
Deneyiniz.

Kod:
BEN Mİ BECEREMEDİM BİLMİYORUM. SİZ BİR BAKARMISINIZ OLMUYOR NEDENSE. DOSYA EKTE BİRDE BEN BUNLARI BÜTÜN 12 AY VAR HEPSİNE YAPACAĞIM. NASIL YAPILDIĞINIDA YAZARSANIZ HEPSİNE YAPARIM İNŞALLLAH

Sayın arsiv52
Kontrol eder misiniz?

Ekli dosyalar

• A bordro_hesaplama.zip
    43.8 KB · Gösterim: 6
Libreoffice kullanıyorsanız neden excel formatında çalışıyorsunuz anlamadım?

siz exel olarak çözün yeter ama kimse çözemiyor galiba

Yapmak istediğiniz işlemi excel olarak kullanacaksanız
siz exel olarak çözün yeter ama kimse çözemiyor galiba
Excel olarak kullanabilirsiniz. Öncelikle Sayfa korumalarını kaldırınız. C20 hücresine bir değer girdiğinizde gerekli veriler istenilen yerlere yazılacaktır.

Ekli dosyalar

77.6 KB · Gösterim: 3
Yapmak istediğiniz işlemi excel olarak kullanacaksanız

Excel olarak kullanabilirsiniz. Öncelikle Sayfa korumalarını kaldırınız. C20 hücresine bir değer girdiğinizde gerekli veriler istenilen yerlere yazılacaktır.
sayfa korumalarını kaldırdım fakat işe yaramadı yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden korumasız atıyorum size size zahmet birdaha bakabilirmisiniz

Ekli dosyalar

• bordro_hesaplama yeni.xlsm
    55.2 KB · Gösterim: 1

Ekli dosyalar

• DENEME.xlsm
    73.8 KB · Gösterim: 3
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri