Çözüldü Kapalıdan veri Alma ve Güncelleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

valerine_3108

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sayın Çok Kıymetli Hocalarım desteğinize ihtiyacım var lütfen yardımcı olabilir misiniz. Sipariş Takip ve Ana Hesap Takip adında 2 adet Excel kitabım var. Sipariş Takip sayfasında sarı ile boyadığım verileri ana takip kitabında Müşteri takip sayfasına getirmek istiyorum. getirdikten sonra ise sipariş takip sayfasına eklenenleri Ana Hesap Takip kitabında bulunan sipariş takip sayfasına yerlerini değiştirmeden güncellemesini olmayanları da en altına eklemesini istiyorum. Hocalarım çekilen verilerin yerleri değişmemesi gerekiyor. Muhasebe programından veri çekiyorum. lütfen yardımcı olabilir misiniz.

Ekli dosyalar

• Siparişler.7z
    34.5 KB · Gösterim: 9
Çözüm
kodu aşağıdaki gibi düzenleyip deneyebilirsiniz
dosyanız farklı olduğu için buradaki dosyada işe yaramaya bilir
Silme_Tmp sayfası eklenerek önce kapalı dosyadan veriler açık excel dosyasına alınmış işlem ondan sonra gerçekleştirilmiştir
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

halily

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,861
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
kodların açık yada kapalı çalışması gerek
kaynak dosyadaki hangi sütunların hedefteki dosyada hangi sütunlara aktarılacağını belirtirseniz uygun bir zamanda ilgilenmeye çalışırım

valerine_3108

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sayın Halily Hocam veri çektiğim Excel "A15:F", " J15:Q" verileri getirdiğim Excele "A15:F", "R15:Y" arasına getirmek istiyorum. Hocam açık olduğunda getiriyor kapalı olduğunda getirmiyor. Hocam özelden hem kodları hemde orijinalleri atmıştım. Lütfen müsait olunca bakabilirmisin. Çok teşekkür ederim Allah Yolunu açık etsin inşallah

halily

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,861
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
yalnız G sütununda veri yok çerçevelerde veri var ayrıca A sütunundaki veriler SATIR atlayarak gidiyor kapalı dosyadan veri almak için recordset yöntemimi kullandım ve 2 farklı tabloyu ortak alan üzerinden ilişkilendirdim EĞER veriler farklı satırlardaysa bu verileri kapalıda almaz
veriler çerçeve içindeyse yine almaz bence yani kapalı dosyadaki çerçevelerden nasıl veri alınır onu ben de bilmiyorum
dosya açılıp veriler diziye aktarılıp var olanlar güncellenebilir olmayanlar eklenebilir ama onun için sıfırdan kod yazmak gerekiyor
ayrıca veriler çerçevelerden alınacaksa o ayrı bir sorun ayrı döngü kurulmalı
çerçevedeki veriler alınacak mı?

halily

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,861
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
kodu aşağıdaki gibi düzenleyip deneyebilirsiniz
dosyanız farklı olduğu için buradaki dosyada işe yaramaya bilir
Silme_Tmp sayfası eklenerek önce kapalı dosyadan veriler açık excel dosyasına alınmış işlem ondan sonra gerçekleştirilmiştir
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kod:

Çözüm

halily

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,861
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
siz var olanların güncellemesini istediniz mi emin olamadım (güncelleme de istiyorsanız yeni konu açmalısınız)
ama güncellemede şöyle bir sorun çıkabilir PYP NO alanları aynı olmasına rağmen diğer alanlarının değer farklı olan kayıtlar var onlar ne olacak

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    321.7 KB · Gösterim: 8

valerine_3108

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sayın Halily Hocam çok teşekkür ederim. kod güzel çalışıyor. lütfen hakkınızı helal edin. Allah Kat Kat Razı Olsun. İnşallah konuyu kapatabiliriz.

Saygılarımla,

İyi çalışmalar.

halily

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,861
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
rica ederim
iyi çalışmalar)

Durum