• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kapalı sayfa kayıt işleminde, Hücre birleştir ve metni kaydır özelliği

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Hunkar50

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
55
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Gerekli açıklamayı Resim e yazdım arkadaşlar..
Excelcozum ün degerli hocalarına Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• birleştir.jpg
    birleştir.jpg
    431.5 KB · Gösterim: 17
  • birleştir.zip
    343.7 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Listbox6 dan secili veriyi sil me işleminde hata var hocam

Set bul = sayfaAc.Range("A" & satirBasartiBir - 1 & ":A" & Rows.Count).Find(.List(.ListIndex, 0), , , 1)
Set bul = sayfaAc.Range("A" & satirBasartiBir - 1 & ":A" & Rows.Count).Find(.List(.ListIndex, 0), , , 1) yerine alttaki gibi yapın.
sayfaAc yerine syfKapali olacak o kodlarda satır silme kodlarında biraz daha var sayfaAc onlarıda değiştirin abey.

Rich (BB code):
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Dosyayı deneyin.
Birleştirmeden dolayı listbox1 tıklama kodundada ufak değişiklik yaptım hata verdiği için.
Örnek olarak Private Sub CommandButton17_Click() bu koda alttaki kodları ekledim resimdeki yerlere.
Diğerlerinede uygularsınız.Belki diğer kodlarda hata verebilir bu birleştirmeden dolayı deneyin hata olursa düzeltiriz.

Rich (BB code):
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Screenshot 2022-03-21 215838.png

Ekli dosyalar

• birleştir.7z
    297.5 KB · Gösterim: 3
Dosyayı deneyin.
Birleştirmeden dolayı listbox1 tıklama kodundada ufak değişiklik yaptım hata verdiği için.
Örnek olarak Private Sub CommandButton17_Click() bu koda alttaki kodları ekledim resimdeki yerlere.
Diğerlerinede uygularsınız.Belki diğer kodlarda hata verebilir bu birleştirmeden dolayı deneyin hata olursa düzeltiriz.

Rich (BB code):

Ekli dosyayı görüntüle 6789

Tam Contadan yanık kokuları gelmeye başlamıştı, siz geldiniz hocam :)

syfKapali.Cells(son, "D").Value = Me.TextBox149.Value
syfKapali.Range("h:J" & son).MergeCells = True
syfKapali.Cells(son, "H").Value = Me.ComboBox12.Value

Şeklinde ve denemedik şekil kalmayacak şekilde komple denedim bina sayfasının h17:j300 e kadar dahi birleştirmeyi başardım..

Hevesimi kursagımda koydunuz :)

Teşekkürler hocam deniyorum hemen

Hocam eklediğiniz dosyayı indirdim. Listbox1_clik te hata verdi ve bu kodu orada yazacak yer yok sanırım..
Listbox6 ya yansıma hatasımıdır bu ?

Hocam eklediğiniz dosyayı indirdim. Listbox1_clik te hata verdi ve bu kodu orada yazacak yer yok sanırım..
Listbox6 ya yansıma hatasımıdır bu ?
Commandbutton17click koduna ekledim dosyadada var abey.
Listbox1click olayında hata vermemei gerekti normalde.Ve nasıl hata verdi bir resim atın.

Hata bu hocam

Ekli dosyalar

• birleştir.jpg
    birleştir.jpg
    419.8 KB · Gösterim: 5
Dosyayı kapatıp yeniden açtım bu kez hata bu resimlerdeki gibi hocam
sizin son gönderdiğiniz dosyanın hata msj

Ekli dosyalar

• hata1.jpg
    hata1.jpg
    383.8 KB · Gösterim: 3
  • hata2.jpg
    hata2.jpg
    407.8 KB · Gösterim: 3
Tamamdır hocam.. Bugun bakım için userform tasarlamıştım. sizden gelen dosyayı görünce, hemen benim dosyanın üzerine yapıştırıyorum :)
Elinize saglık, şimdilik ben diğer dosyalara uyarlamayım..

asıl işin sıkıntılısı bir dahaki konuda gelecek hocam
Affınıza sıgınarak ; Tabiri caisse " eşeğin büyüğü ahırda kaldı " :)

Set bul = sayfaAc.Range("A" & satirBasartiBir - 1 & ":A" & Rows.Count).Find(.List(.ListIndex, 0), , , 1)

Set bul = sayfaAc.Range("A" & satirBasartiBir - 1 & ":A" & Rows.Count).Find(.List(.ListIndex, 0), , , 1) yerine alttaki gibi yapın.
sayfaAc yerine syfKapali olacak o kodlarda satır silme kodlarında biraz daha var sayfaAc onlarıda değiştirin abey.

Rich (BB code):

Çözüm
Tamamdır hocam
With syfAc.Range("A" & satirBasartiBir & ":A" & sonKapali) kırmızı işaretli yeride kapalı olarak değişince çalıştı ..

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri