• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kapalı belgeden aktarılan hücreleri boyama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

xmenx

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
45
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar ekteki dosyalarda puantaj bölümünde makro ile izintablosu dosyasından veri almaktadır. Hücrelere aktarılan bilgiler Yİ sarı renk RP kırmızı renk ile hücreleri boyasın istiyorum aktarırken

Ekli dosyalar

• İzinTablosu.xlsm
    37.4 KB · Gösterim: 1
  • Puantaj.xlsm
    47.7 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Temel olarak doğru gibi ama bu durumda sanki hücre boş olsa bile kod çalışır
then yazdıktan sonra s2.Cells(satır, sütun) = cesit(dz(7, a)) kodunu alt satıra yazmadığınızdan if orada bitiyor
alttaki renk kodları bu if'ten bağımsız olarak sürekli çalışır oysa kodu aşağıdaki şekilde yazarsanız renk kodları sadece hücreye değer yazıldığında çalışır
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Evet hocam bu şekilde ama bunu izinleri aktar kodun içine aktarma şansımız varmı çünkü dosya büyük olucak kasmasın diye

Verinin aktarıldığı satır
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
dolayısıyla renklendirme de bu kısımda olmalı

CSS:

Teşekkür ediyorum halily hocam pek beceremem ama halletmeye çalışıcam

Temel olarak doğru gibi ama bu durumda sanki hücre boş olsa bile kod çalışır
then yazdıktan sonra s2.Cells(satır, sütun) = cesit(dz(7, a)) kodunu alt satıra yazmadığınızdan if orada bitiyor
alttaki renk kodları bu if'ten bağımsız olarak sürekli çalışır oysa kodu aşağıdaki şekilde yazarsanız renk kodları sadece hücreye değer yazıldığında çalışır
Kod:

Çözüm
Evet hocam dediğiniz gibi yaptım şuan doğru şekilde oldu çok teşekkür ederim ilginize .

dikkat etmeniz gereken nokta bu kodun renk değişiminin kalıcı olmasıdır
yani siz bugün bu şekilde renklendirirseniz sonradan puantajla ilgili bir değişiklik yaptığınızda sarı hücreler sarı, kırmızı hücreler kırmızı kalmaya devam eder. o nedenle puantaj işlemini her çalıştırdığınızda ilk önce gerek içerik gerek arka alan renklendirmesini sıfırlamanız gerekebilir

evet hocam şimdi yazıcaktım bununla iligli dediğiniz renkler kaldı renklerin temizlenmesi için nasıl uygulama yapılması gerekiyor peki

son satırı bulma kodu ile son satır bulunup "H8:AL" & sonsatir aralığının Interior.ColorIndex değeri beyaz yapılabilir

tamamdır hocam çok teşekkür ederim sabrınıza bu şekilde ekledim kodun başına çok iyi çalıştır yardımlarınız için teşekkür edeirm

Rica ederim
İyi çalışmalar)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri