• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü J10 Hücresindeki değer her değiştiğinde öncekileri kümülatif olarak toplama yapması

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
42
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,
Ekli dosyada " J11" Hücresindeki değer her değiştiğinde "J10" hücresine öncekilerle birlikte kümülatif olarak toplama yapması gerekmekte. Buna bir formül yapılabilir mi.

Ekli dosyalar

• Maaş bordrosu Ergün - Kopya.xlsx
    32.5 KB · Gösterim: 5
bir örnekle yanlışı ve doğru şekliyle nasıl yapılacağını açıklar mısınız.

Merhabalar,
YILLIK GV MT "j10" hücresine (AYLIK GV MTR "J11" hücresindeki önceki değer 32.381,54 ise, yeni ay değeri 25000 ise 32.381,54+25.000=57.381,54 olarak toplamını yazacak

şu şekilde mi
j10 hücresi =j11 yazılmış
j11 ise bazı değerlerin toplam ve çıkarılmasından elde ediliyor.
j11 yeni değeri 25000 çıktığını farz edelim
j10 değeri eski değeri de aklında tutup yeni değerle beraber 25000 +32.381,54 =57.381,54 olacak

hesapla butonuna basınca eski değeri ile j10 ve j11 yeni değerini j10 da topluyor. istediğiniz bu şekilde ise her değişimde hesapla butonuna basılmalı.

Ekli dosyalar

• Maaş bordrosu Ergün - Kopya.xlsm
    39 KB · Gösterim: 2
veya tüm ayları ayrı bir tabloda günlük veya aylık veri tablosu oluşturabilirsiniz. yeni oluşturduğunuz tablodan, kümülatif veya istenildiği şekliyle veri alabilirsiniz. aldığınız verileri istenildiği şekliyle, ayların toplamı veya j10 hücresine kümülatif toplam yazmak daha uygun olacaktır.

Üstadım, böyle olması gerekiyor, bu işlem formülle de yapılmaz mı

yapılabilir. öncelikle siz değişken verileri girmek için ayrı bir tablo yapın. Oradan bu tabloya formül veya doğrudan verileri alın. sonra yapamadığınız hücre veya verileri sorun.

Üstadım bu iş beni aşıyor, bu kadar ileri formülleri yapamamaktayım, bir örnek yapabilirmisiniz

bodrolarınızı aylık olarak 12 adet olmak üzere çoğaltıldı.
istenildiği ayda üstteki ayların bodrolarından kümülatif toplam alınabilir.
tabloyu inceleyin. bu şekilde istediğiniz toplamı istediğiniz aya yazabilirsiniz.

Ekli dosyalar

84.3 KB · Gösterim: 2
Hocam size çok zahmet verdim, hakkınızı helal edin,
Bordroları alt alta kopyallama yerine bir Açılır pencere ile ay seçildiğinde "Çarpanlar" daki veriler bordroda değişmezmiydi,

Estağfirullah.
ay ay açılır sayfalarda yapıldı.
istediğiniz şekilde verileri girebilirsiniz.

Ekli dosyalar

121.1 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri