• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İzin Hakediş Tarihi için Formül

• Konuyu Başlatan nicotin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Gösterim : 765
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

nicotin

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
11
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba çizelgedeki H sütünundaki İZİN HAKEDİŞ TARİHİ ndeki sarı dolgulu tarihler 2022 yıkındaki izinlerini haketmişler(Birsonraki izin hakediş tarihi 2023), lacivert dolgulu tarihler 2022 yılı iznini haketmemişler (izin hakediş tarihleri 2022).

Eğer personel bu yılki yıllık iznini haketmişse hakediş yılını bir sonraki yıl, etmemişse mevcut yılın izin hakedişini eğer mümkünse formulle nasıl sağlarım. (makro bilmiyorum)

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• Hak ediş tarihi soru.xlsx
    26.5 KB · Gösterim: 13
Merhaba

Açıklamayı anlamakta zorlanıyorum.

"H" sütunu, "G" sütunundan büyükse sarı, değilse lacivert mi olmasını istiyorsunuz?

Merhaba

Açıklamayı anlamakta zorlanıyorum.

"H" sütunu, "G" sütunundan büyükse sarı, değilse lacivert mi olmasını istiyorsunuz?
Merhaba;

Hayır, renkleri iki sonucu birbirinden ayırmak için yaptım. H sutunundaki (Gün ve Ay) G sütünundan büyükse bir yıl sonraki hakediş tarihini, G sutunundaki (Gün ve Ay) H sütünundan büyükse Bulunduğumuz yıldaki hakediş tarihini yazsın. istediğim formül H sütünundaki tarihlerin förmülle otomatik gelmesi.
Teşekkürler.

Merhaba Deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri