• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İşyatırım sitesinden çektiğim verilere İşlem yapılamıyor

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

erdienise

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
excel ile işyatırım sitesinden veri çektim fakat sorun olarak çektiğim veriler ile ilgili işlem yapamıyorum yani toplama ya da verileri biçimlendirme sebebi ne olabilir yardımcı olabilirmisiniz?

Çözüm
Tablolarınızda sayısal sütunların bazıları METİN biçiminde. O nedenle işlem yapılamıyor. Power Query içinde bu sütunları SAYISAL olarak biçimlendirmeniz yeterli olacaktır.
Linkteki konuyu inceleyin. İşyatırım sitesiyle ilgili sorunu Sn. Galapagos #4 nolu msjda belirtmiş sanırım.

konuyu inceledim ama benim sorunuma çözüm bulamadım yardımcı olabilirmisiniz
benim sorunum şu excel ile webdeb veriyi çekiyorum fakat çektiğim veri excel görünüyor güncelleniyor fakat verileri aritmetik işlemler için excelde kullanamıyorum

Dosyayı paylaşın veri indirilmiş haliyle. Kontrol edelim

merhabalar dosyam bu şekilde

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Excel Çalışma Sayfası.xlsx
    175 KB · Gösterim: 13
Tablolarınızda sayısal sütunların bazıları METİN biçiminde. O nedenle işlem yapılamıyor. Power Query içinde bu sütunları SAYISAL olarak biçimlendirmeniz yeterli olacaktır.

Çözüm
Allah sizlerden razı olsun kaç gündür çözememiştim sorunu kolay gelsin iyi çalışmalar

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri