• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İsimler ve Numaralar Yan Yana Olması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Excelismail

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
49
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar, iyi akşamlar.

Ek kısmına eklediğim excel çalışma sayfasında B sütunundaki isimleri D sütununa alt alta gelecek şekilde sıralanabilir mi? C sütunundaki telefon numaralarını E sütununa alt alta gelecek şekilde sıralanabilir mi?

Desteklerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• Telefon-Rehber-Excel.xlsx
    120.6 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Dosyada B ve C sütunlarını sildim. Formülü B1 e yazıp sağa çekip aşağı sürükledim . Örnek dosyanız aşağıdaki gibi oldu. Herhangi bir sorun gözükmüyor.

Not: Bir hücrede formül sürüklenmeden önce herhangi bir hücreye formül yazılır daha sonra kutucuğun sağ alt köşesine mouse ile gelince Kalın Artı işareti görülür ... o kalın artı tuşuna mousenin sol tuşuna basılı tutarak sürükleme yapılır (sağa yada aşağı). Yada formülü sağa sürüklersiniz. Kalın artı işaretine gelip mouse un sol butonuyla çift tıklama yaparsanız sütun boyunca formül kendiliğinden otomatik sürüklenmiş olur.
Merhaba B1 hücresine aşağıdaki formülü yazıp SAĞA ve AŞAĞI sürükleyerek deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Tekrardan VetExc hocam.

Destek için teşekkürler.

B1 sütununda isimler alt alta geldi oldu. Bende C1 hücresine sizin yazdığınız formülden kaynak alıp formülün sonuna )*7-6+4*SÜTUN(A1)) '' 4 '' sayısını ekledim. Numaralar isimlerin karşısına geldi.
Ama aşağıya çekince isimlerinin karşısına isimler aşağıya doğru çekince tam doğru olmuyor fakat aşağıya çekince numaralar değişiyor ondan olsa gerek.
Bu kadar da yeter. örnek dosyada formüllü değişikliği ek kısmına ekliyor.

Umarım kafanızı karıştırmıyorumdur.

Ekli dosyalar

• Telefon-Rehber-Excel.xlsx
    160.3 KB · Gösterim: 1
Dosyada B ve C sütunlarını sildim. Formülü B1 e yazıp sağa çekip aşağı sürükledim . Örnek dosyanız aşağıdaki gibi oldu. Herhangi bir sorun gözükmüyor.

Not: Bir hücrede formül sürüklenmeden önce herhangi bir hücreye formül yazılır daha sonra kutucuğun sağ alt köşesine mouse ile gelince Kalın Artı işareti görülür ... o kalın artı tuşuna mousenin sol tuşuna basılı tutarak sürükleme yapılır (sağa yada aşağı). Yada formülü sağa sürüklersiniz. Kalın artı işaretine gelip mouse un sol butonuyla çift tıklama yaparsanız sütun boyunca formül kendiliğinden otomatik sürüklenmiş olur.

Ekli dosyalar

• Telefon-Rehber-Excel (1).xlsx
    111.8 KB · Gösterim: 5
Çözüm
VetExc hocam, tekrardan teşekkürler.

Yazdıklarınızı arşiv notlarına ekledim. Umarım bir da ki durumlarda yaparım.

Hayırlı geceler diliyorum.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri