• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İsim Sıralamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

SEVGİ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
22
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
B sütundaki veriler tek hücreye ve kimlik numarası sırasına dikkat edilmeden yazılmıştır. Ayrıca önce soyadı sonra adı yazılmıştır.
D-G sütunlarında ise veri farklı hücrelere ayrılmış, önce adı sonra soyadı yazılmış ve kimliķ numaralarına göre küçükten büyüğe doğru sıralanarak yeniden sıra numarası verilmiştir.
365 versiyonlarına göre yapıyorum fakat eski verisyonlara göre nasıl yapılır yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

• Kitapp.xlsm
    12.1 KB · Gösterim: 8
Çözüm
B sütundaki veriler tek hücreye ve kimlik numarası sırasına dikkat edilmeden yazılmıştır. Ayrıca önce soyadı sonra adı yazılmıştır.
D-G sütunlarında ise veri farklı hücrelere ayrılmış, önce adı sonra soyadı yazılmış ve kimliķ numaralarına göre küçükten büyüğe doğru sıralanarak yeniden sıra numarası verilmiştir.
365 versiyonlarına göre yapıyorum fakat eski verisyonlara göre nasıl yapılır yardımcı olurmusunuz
Deneyiniz
FORMÜLLER;

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Deneyiniz
FORMÜLLER;

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• FRML.xlsx
    13.3 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri