• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Is yatirim bilanco verisi excele aktaramiyorum

sumeyyeak

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Vba selenium ile isyatirimdan bilanco verilerini excele aktarmaya calisiyorum
Excele aktar butonunu inceleyip findelementbyxpath ile kodu yazmaya calisiyorum boyle bir hata veriyor
IMG_20240625_224138_716.jpg

Hata yerinide asagidaki kod yerinde gosteriyor bir turlu cozemedimScreenshot_20240625_224131_Gallery.jpg

İşlem sırasında öğenin tıklatılamadığını belirtiyor. Sayfadan başka bir veriyi çekip çekemediğinizi kontrol ediniz. Eğer diğer veriyi çekebiliyorsanız sorun diğer öğededir.

(901, 525) koordinatlarındaki elementin tıklanabilir bir element olmadığı hakkında uyarı veriyor.

a elementinin yolunun html/body/(fazla uzatmamak için arayı yazmıyorum)/div[1]/a konumunda gerçekten olduğuna emin misiniz?

(901, 525) koordinatlarındaki elementin tıklanabilir bir element olmadığı hakkında uyarı veriyor.

a elementinin yolunun html/body/(fazla uzatmamak için arayı yazmıyorum)/div[1]/a konumunda gerçekten olduğuna emin misiniz?
excele aktar butonunu incele dediğimde çıkan yeri copy fulxpath yapıp yapıstırıyorum internette izledğim videoda da adam öyle yapıyor ama olmuyor

İnternette izlediğiniz videonun ne zaman çekildiği de önemli. Web siteleri ve içerikleri sık sık değişebilir. Ya da dışarıdan erişimleri zaman zaman belli kurallara bağlanabilir.

Ayrıca bir ihtimal daha var, herhangi bir API aracılığı ile çekiyorsanız bazı API'lerde bu hizmeti veren sitelere üye olmak gerekiyor ve web sitesi ile iletişim kurabilmek için söz konusu APİ'lerde size özel oluşturulan tokenlarla iletşim kurabiliyorsunuz.

Çok önceleri internetten veri alma ile ilgili işlerim oluyordu fakat yukarıda bahsettiğim sebeplerden sık sık hatalarla karşılaşıyordum, hatırladığım kadarıyla sebeplerin neler olabileceğine dikkat çekmek istedim.

Geri