• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İş başı tarihi Cuma günü resmi tatile denk geliyorsa. İş başı tarihi Sonra ki ilk çalışma günü olsun

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

cataksu

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
15
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Sevgili arkadaşlar;
İş başı Tarihi Cuma, Resmi Tatile denk geliyorsa Örneğin(30 Ağustos) gibi.
İş başı Tarihini Haftanın ilk çalışma gününe denk getirecek formül örneğin(2 Eylül Pazartesi) nasıl olmalıdır.
İş başı tarihi Cuma günü resmi tatile denk geliyorsa. İş başı tarihi Sonra ki ilk çalışma günü olsun
Böyle bir formüle ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkür ederim.

Deneyiniz;
İZİN GİDİŞİZİN DÖNÜŞRESMİ TATİLİŞE BAŞLAMA
15.08.2024​
30.08.2024​
30.08.2024​
02.09.2024​
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Deneyiniz;
İZİN GİDİŞİZİN DÖNÜŞRESMİ TATİLİŞE BAŞLAMA
15.08.2024​
30.08.2024​
30.08.2024​
02.09.2024​
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Sayın SNNAY desteğiniz için teşekkür ederim. Sizin fotmülü uyguladığımda sonucu #DEĞER! veriyor. Elimdeki dosyamı fikir vermesi açısından yükleyeceğim.
Sayfa1 de sizin formülünüzün uygulanmış hali var. Hatta verdiğiniz formüldeki;
$C$2:$C$10 aralığı Tatiller olarak tanımladım sonuç yine değişmedi.
Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• İzinHesaplama.xlsx
    30.5 KB · Gösterim: 7
Sayın SNNAY desteğiniz için teşekkür ederim. Sizin fotmülü uyguladığımda sonucu #DEĞER! veriyor. Elimdeki dosyamı fikir vermesi açısından yükleyeceğim.
Sayfa1 de sizin formülünüzün uygulanmış hali var. Hatta verdiğiniz formüldeki;
$C$2:$C$10 aralığı Tatiller olarak tanımladım sonuç yine değişmedi.
Teşekkür ederim.
Resmi Tatil hücrelerini Genel değil Tarih olarak ayarlayınız düzelecektir.

Resmi Tatil hücrelerini Genel değil Tarih olarak ayarlayınız düzelecektir.
Selamlar; o şekilde denemiştim olmadı. Dosyayı paylaşmak istedim. Bu gün müsait olduğum için için ancak bakabildim. Dediklerinizi denedim fakat sonuç aynı oldu maalesef.

Selamlar; o şekilde denemiştim olmadı. Dosyayı paylaşmak istedim. Bu gün müsait olduğum için için ancak bakabildim. Dediklerinizi denedim fakat sonuç aynı oldu maalesef.

Ekli dosyalar

• trh.gif
    trh.gif
    547.5 KB · Gösterim: 3
Biçimlemeden sonra değerleri yeniden girince oldu. Emeğinize sağlık çok meşgul ettik kusura bakmayın. Teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri