• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İmleç rengi ile ilgili makro (VBA)

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

echyilmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
21
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Mrb. arkadaşlar.
C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
excelde aktif imleci vurgulamak için bu kodu buldum. işe yaradı ama bir sorun var. sadece bir sayfada çalışıyor. diğer sayfalarda çalışmıyor. yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-07-16 160800.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-16 160800.png
    23.7 KB · Gösterim: 1
Yukarıdaki Worksheet_SelectionChange makrosunu silin.
Aşağıdaki makroyu BuÇalışmaKitabı bölümüne ekleyin.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yanlış bir şeyler yaptın. Çalışıyor.

Ekli dosyalar

• imleç değiştir.xlsm
    14.5 KB · Gösterim: 5
Yukarıdaki Worksheet_SelectionChange makrosunu silin.
Aşağıdaki makroyu BuÇalışmaKitabı bölümüne ekleyin.

Kod:
hocam bir önceki konuda urlgit.xlsm dosyasında vermiş olduğunuz vba ları kendi dosyama uygulamadım. size esas dosyamı iletsem hisse bak sayfasına entegre edebilir misiniz lütfen ayrıca bu imleç sorununu da orada çözebiliriz :)

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-07-16 172435.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-16 172435.png
    8.6 KB · Gösterim: 3
  • Ekran görüntüsü 2021-07-16 172252.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-16 172252.png
    21.7 KB · Gösterim: 3
Kodun imleç dosyasında nereye yazıldığına bakın. Daha doğrusu hangi bölüme yazıldığına bakın

Kodun imleç dosyasında nereye yazıldığına bakın. Daha doğrusu hangi bölüme yazıldığına bakın
bir tek sorunum kaldı :) urlgit dosyasını benim esas tabloya entegre edebilmek. sanırım alanlar ve adlar farklı diye çalışmıyor :( mail ya da facebook msg bilgisi verebilir misiniz. size ileteyim tabloyu

Eklerseniz bir bakalım ama urlgit konusuna

Çözümlenen konular kapatıldığı için yeni konu açmanız gerekebilir

imleç rengi olayında bir sorun oluştu. imleç çalışıyor ama sayfadaki diğer renkler yok oluyor

Düzgün çalışıyor. Herhangi bir sıkıntı yok. Yalnız grafiklerde ve birleştirilen hücrelerde şekillerin altında kalıyor. Özellikler renkli alanlarda denedim biçimlerde renk değişikliği olmadı.

Çok lazım değilse kullanmanızı önermem böyle bir şeyi, çünkü üzerinde renk biçimlendirmesi bulunan bir hücrede eski rengi yerine getirme konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Yine de kullanmak isterseniz;

Kod:

Yukarıdaki kod ile hücrede tıklama öncesi uygulanmış bir renk varsa hücreden çıkışınızda o rengi hücreye tekrar getirir. Kodlar BuÇalışmaKitabı kod sayfasında uygulanmalıdır.

Not: Seçilen hücreyi kırmızı yapan bir kod ayarladım, kodu kullanmak isterseniz isteğinize göre uyarlayabilirsiniz.

Alternatif;

Eğer sayfanızda koşullu biçimlendirme kullanmıyorsanız renklendirme işlemi için makro ile koşullu biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz.

Örnek dosya ektedir.

Bu dosyadan verim alabilmeniz için dosyanızda başka koşullu biçimlendirme kullanmamanız gerekir.

Dosyada işlem Sayfa1 ve Sayfa2 için geçerlidir. Sayfa3 imleç rengi uygulaması dışındadır. İsteğe göre sayfa ekleyip çıkarabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• İmleç Rengi Uygulaması.xlsm
    17.7 KB · Gösterim: 8
Örnek dosya ektedir.

Bu dosyadan verim alabilmeniz için dosyanızda başka koşullu biçimlendirme kullanmamanız gerekir.

Dosyada işlem Sayfa1 ve Sayfa2 için geçerlidir. Sayfa3 imleç rengi uygulaması dışındadır. İsteğe göre sayfa ekleyip çıkarabilirsiniz.
hocam tşk ederim ancak benim çalıma dosyasında 10 dan fazla farklı isimlerde sayfa var. bu kodu dosya için olanı iletebilir misiniz ?

hocam tşk ederim ancak benim çalıma dosyasında 10 dan fazla farklı isimlerde sayfa var. bu kodu dosya için olanı iletebilir misiniz ?
Örnek dosya ektedir.

hocam tşk ederim ancak benim çalıma dosyasında 10 dan fazla farklı isimlerde sayfa var. bu kodu dosya için olanı iletebilir misiniz ? ya da renk yerine kenarlık vurgusu olabilir mi :)

Koda sayfa isimlerinizi ekleyerek tüm sayfalarda çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Ya da bu bana zor gelir diyorsanız kod içindeki Select-Case yapısını kaldırıp kullanabilirsiniz.

Kod BuÇalışmaKitabı bölümünde bulunuyor.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri