Çözüldü Image Nesnesi SelectedItems(1) Boşaltma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Savex

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar, dünden beri uğraşıp üstesinden gelemediğim bir sorunum hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekte paylaşmış olduğum örnek dosyamda butonlar yardımı ile Image Objesine resim seçerek kayıt yapıyorum sorunsuz, fakat sorun şu ki;

Örneğin;
1. Kayıt resim seçmedim ve resimsiz kayıt işlemi başarılı
2. Kayıt bir resim seçtim ve istenilen yere kayıt başarılı
3. Kayıt resimsiz bir kayıt yapmak istediğimde, kayıt işlemini bir önceki kayıtta seçmiş olduğum resim ile birlikte yapıyor.

Ben .SelectedItems(1) kısmının içeriğini hangi yolu denediysem bir türlü boşaltamadım. FileDialog Objesinin Show değerine göre if koşulu koyarak yapmaya çalıştım ne denediysem olmadı.

Her kayıtta resim seçersem sorun yok fakat resimli bir kayıttan sonra resimsiz kayıt yapmak isteyince, bir önceki kayıta ait resimden kurtulamıyorum.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Ornek.zip
    170.1 KB · Gösterim: 5

tukayf

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
97
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Bu benimde sorunum. Bir önceki resim label de kalıyor. Ama ben resim kaydetmediğim için çok önemsememiştim.

Savex

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Teşekkür ediyorum hocam ilginize...

Resim seç butonuna sayaç ekleyerek sorunu çözebildim. Bazı şeyleri görebilmek ya da düşünebilmek maalesef hemen olamayabiliyor. Sizler gibi kıymetli hocalarım destekleri biraz daha ufkumuzu genişletip bakış açımızı değiştirmemizi sağlıyor. Çok teşekkür ediyorum.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar