• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İl ve İlçe İsimlerini Makro (VBA) İle Aldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

yyhy

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
117
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Girilen adresten İlçe ve İl isimlerini macro ile aldırabilir miyiz?

Ekli dosyalar

• İlçe ve İl İsmini Formülle Aldırma.xlsx
    279.7 KB · Gösterim: 16
Sayın askm çalışma sayfamın uzantısını .xlsm olarak değiştirdim. Vermiş olduğunuz kodu çalışma sayfası kod bölümüne yapıştırdım. Macroyu çalıştır dediğimde işlemi yapıyor ancak hücrede değişiklik olunca yani veri yazımı hücreye bittikten sonra enter yapınca başka hücreye geçerken otomatik yapılabilir mi? Böyle olursa kullanışlı olacak teşekkür ederim.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Bende paylaşıyım bir adet

Ekli dosyalar

• İlçe ve İl İsmini Formülle Aldırma1_excel_çözüm.xlsm
    288.1 KB · Gösterim: 9
Sizin eklediğiniz dosyayı çalıştıramadım ama son kodu önceki kod ile değiştirince çalıştı. Çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

Önceki kodda M sütunu silme yada çoklu kopyalamada çalışmıotrdu alttaki gibi ayarlandı.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Son olarak hızlı versiyonunuda ekledim.
Kolay gelsin abey :)

C#:

Ekli dosyalar

• İlçe ve İl İsmini Formülle Aldırma.xlsm
    287 KB · Gösterim: 16
Çözüm
Bi alternatif de bu olsun .

Ekli dosyalar

• İlçe ve İl İsmini Formülle Aldırma.xlsm
    323.2 KB · Gösterim: 12
Öncelikle forumda bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlara tek tek teşekkür ederim. Dünden eklemek istediğim dosyayı ekleyerek başlıyayım.
Refaz beyin 10. mesajda eklemiş olduğu dosyayı kullanmayı düşünüyorum. Emeğine sağlık güzel olmuş.
Forum yöneticilerinden de bir isteğimiz olacak ek dosya yüklemek istediğimiz de winrar ile sıkıştırılmış .rar uzantılı dosyaları kabul etmiyor. Bunun makul bir sebebi var mıdır acaba? Yoksa eklenmesini istiyoruz. Foruma yüklenen dosyalar en azından fazladan yer tutmaz yer kaplamaz diye düşünüyoruz.

Ekli dosyalar

• ( Formülle ) İlçe ve İl İsimlerini Formülle Aldırma.xlsm
    359.7 KB · Gösterim: 10
  • ( Macro ile ) İlçe ve İl İsimlerini Makro İle Aldırma.xlsm
    333.7 KB · Gösterim: 13
Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri