• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İki tarih arasındaki verileri butona basmadan listeleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

AYERKA

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
10
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan

Yukarıda ki soruma istinaden bana ekteki dosyayı makro olacak şekilde oluşturmuştunuz. Bu dosyayı iki farklı tarihi yazdığımda FILTRELE düğmesine basmadan direk tabloda listelenmesi gerekiyor. Kodlarda gerekli iyileştirmeyi yaparsanız çok memnun olurum.​

Ekli dosyalar

• Deneme (3).xlsm
    29 KB · Gösterim: 35
ilgili kodu silip aşağıdaki kodu ekleyip dener misiniz?
aslında kod aynı kod ama tıklama olayı yerine Sub Worksheet_Change olayına bağlandı
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

halily merhaba
Gönderdiğiniz kodları sayfaya yapıştırdım. 1 defa listeledi sonrasında tarihi değiştirdiğimde liste değişmedi. tekrardan tarih girdim hiç bir şekilde liste değişmiyor. Ve de ilk seferinde tarih girdiğimde liste gelmesi için benden onay için bir kutucuk açıldı. Ben bu kutucuğun da açılmasını istemiyorum. Direk listelemesi gerekiyor.

kodu aşağıdaki ile değiştirin
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Not Intersect(Target, Range("G2:G3")) Is Nothing Then
Application.EnableEvents = False
On Error Resume Next
Sayfa1.ShowAllData
On Error GoTo 0
xFiltrele
Application.EnableEvents = True
End If
End Sub

Adnan bey merhaba
Tavsiye ettiğiniz değişikliler işe yaradı teşekkür ederim. Yalnız bir sorunum daha kaldı. G2 ve G3 satırlarına tarih değişiklikleri formül ile geliyor. Yani elle yazılmıyor. Tarihler otomatik olarak değişiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Desteğinizi rica ediyorum.

Şu anda tarihler elle yazılabiliyor siz tarihlerin formül ile oldurulmasını ve filtrenin otomatik çalışmasını mı istiyorsunuz

Tarih yazılan hücrelerde formül var başka bir sayfadan otomatik olarak geliyor

halily merhaba
Gönderdiğiniz kodları sayfaya yapıştırdım. 1 defa listeledi sonrasında tarihi değiştirdiğimde liste değişmedi. tekrardan tarih girdim hiç bir şekilde liste değişmiyor. Ve de ilk seferinde tarih girdiğimde liste gelmesi için benden onay için bir kutucuk açıldı. Ben bu kutucuğun da açılmasını istemiyorum. Direk listelemesi gerekiyor.
gönderdiğim kodu defalarca denedim sorunsuz çalıştı
siz hangi tarihleri girdiniz?
çalışan başka kodlar var mıydı?
Tarih yazılan hücrelerde formül var başka bir sayfadan otomatik olarak geliyor
madem başka hücreye bağlı ve madem formül var neden başta belirtmediniz?
neden çalışmanıza uygun örnek eklemediniz?

aşağıdaki kodu ilgili sayfaya yapıştırıp dener misiniz?
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri