• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İki tarih arasında ki koşula bağlı olarak ortalama değer getirmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
123
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Üstadlarım,

Ek'te göndermiş olduğum dosyada veri sayfasında bulunan iki tarih aralığına göre ve F2 hücresinde bulunan döviz birimine göre kurlar sayfasından ortalama kurları nasıl getirebilirim acaba? topla.çarpım formülü kullanarak iki tarih aralığını verdim ve ortalama aldırayım istedim ama ya sonuç vermedi yada çok saçma bir değer çıktı.

Desteğinizi rica ederim.

Ekli dosyalar

• iki tarih aralığında ki kur ortalaması.xlsx
    56.4 KB · Gösterim: 3
Sayın ERKAN YILMAZ dosyanız ektedir.
İyi çalışmalar diliyorum.

Not: Kurlar sayfasındaki tarihlerin metin olarak görünüyordu onları tarih formatına çevirdim yeni eklediğinizde bu hususa dikkat etmelisiniz.

Ekli dosyalar

56.1 KB · Gösterim: 5
yaptığınız formülde sayıya çevirmeniz gerekiyor
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın ERKAN YILMAZ dosyanız ektedir.
İyi çalışmalar diliyorum.

Not: Kurlar sayfasındaki tarihlerin metin olarak görünüyordu onları tarih formatına çevirdim yeni eklediğinizde bu hususa dikkat etmelisiniz.
Merhaba Sayın İbrahim Görgülü üstadım,

Normalde farklı tablomda sayıya çevrilmeden verileri alıyorum hatta sizin de üzerinde çalışmış olduğunuz sayfada ama bu formülleri de aynı şekilde sayıya çevirerek yapabilir miyiz acaba çünkü kur verilerini internetten çekip userform ile kayıt ediyorum.

yaptığınız formülde sayıya çevirmeniz gerekiyor
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba Sayın askan,

Göndermiş olduğunuz formülü kullandım ancak kurlar sayfasında usd nin mayıs ortalamasına baktığım zaman 15,5658 çıkması gerekirken sizin vermiş olduğunuz formülle 15,0888 çıkıyor.

Merhaba Sayın askan,

Göndermiş olduğunuz formülü kullandım ancak kurlar sayfasında usd nin mayıs ortalamasına baktığım zaman 15,5658 çıkması gerekirken sizin vermiş olduğunuz formülle 15,0888 çıkıyor.
Hocam bende doğru sonuç çıkıyor:
1671217539270.png

Merhaba Sayın askan ,

Dosyayı gönderiyorum bir de siz bakın olmazsa anlamadım nedendir.

Ekli dosyalar

59.5 KB · Gösterim: 2
D6 ya yapıştırıp aşağı doğru çekin
hatanız sabitlemelerde:
Kod:

Merhaba Sayın askan,

Evet F2 hücresini sabitlemiştim. Ancak bir şey daha sormak istiyorum. Aralık ayının ortalama kurunu yanlış alıyor ay tamamlanmadığı için mi ?15 günlük bir kur girişi var ama 9,0086 çıkıyor.

Merhaba Sayın askan,

Evet F2 hücresini sabitlemiştim. Ancak bir şey daha sormak istiyorum. Aralık ayının ortalama kurunu yanlış alıyor ay tamamlanmadığı için mi ?15 günlük bir kur girişi var ama 9,0086 çıkıyor.
formülden dolayı 15 günlük ise "/" den sonrasını düzeltelim

D6 ya yapıştırıp aşağı çekin:

Kod:

Çözüm
Sayın ERKAN YILMAZ macrolu çözüm ektedir.
İyi çalışmalar....

Ekli dosyalar

• iki tarih aralığında ki kur ortalaması (son).xlsm
    65.9 KB · Gösterim: 1
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri