• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü iki sütun kıyasla benzersiz liste oluşturma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ersin Tunca

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
78
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sy. Hocalarım
A sütunu ile J sütununda bulunan isimlerin içinden benzersiz olanları D sütunu 20. satırda listelemek istiyorum formül ile yardımcı olur musunuz.

A Sütunu J sütunu D sütunu
Ersin Ersin Ersin
AHMET mehmet AHMET
mehmet kamil mehmet
ali AHMET ali
Ersin kamil
Ersin

Sy. Hocalarım dosya eklenmiştir.

Ekli dosyalar

• iki sütun benzersiz.xlsx
    7.9 KB · Gösterim: 8
Merhaba Office 365 iniz var ise pratikçe aşağıdaki formülle dinamik olarak benzersizleri dizdirebilirsiniz. Eğer 365 değilse size tavsiyem verileri alt alta kopyalayıp sonra veri menüsünden yinelenleri kaldır menüsü var ordan yapmanız. Onun haricinde de makro derseniz de makro ile ilgilenen arkadaşlar yardımcı olabilirler.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

sy. VetExc ;
ofis 365 kullanmıyorum makro ile değil de formül ile çözümü mümkün mü ? teşekkür ederim.

Office versiyonunuz 365 se formül önerdim eğer değil ise formül ile hiç uğraşmamanızı tavsiye ettim pratikçe yinelenenleri kaldır menüsü hayli hayli 2 sn de işinizi görür. Ama yine de eski versiyonlarda formül ile uğraşmayı tercih ederim diyorsanız da size link göndereyim inceleyin eski versiyonlarda yapılmış hali ama sizin sütunlarınız birleşik değil ayrık aralarda veriler olabilir. Daha da önemlisi eski versiyonlarda bu kadar uzunca dizi formülleri çalışma kitabını gereksiz yavaşlatır ağırlaştırır..

Sy. VetExc ;

Hocam ağırlaştırma konusunda çok sıkıntı olmaz veri sayısı çok değil. Sütunlar arasında veri var ben sadece A ve J sütunu karşılaştırıp benzersiz liste oluşturmasını istiyordum. Teşekkür ederim.

Eki İnceleyin formül dizi formülüdür.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• iki sütun benzersiz - Kopya.xlsx
    10.2 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Sy. VetExc ;

Hocam Allah razı olsun teşekkür ederim. Elinize ve emeğinize sağlık.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri