• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İki şarta bağlı tekrar edenleri silme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Reason01

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
33
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Herkese kolay gelsin. kısaca örnek veriyorum
11111 ahmet
11111 ahmet
11111 ahmet
11111 mehmet
11111 ibrahim
22222 ahmet
22222 ibrahim

en soldakiler tc gibi düşünülerek aynı tc ve aynı isimdeki tekrar eden kişilerin silinmesi gerekli. yani tekrarlar silindikten sonra aşağıdaki gibi olmalı

11111 ahmet
11111 mehmet
11111 ibrahim
22222 ahmet
22222 ibrahim

Çözüm
Selamlar,
Verilerinizin bulunduğu yerde, satırların silinmesini isterseniz
formülle olmayacaktır. Formülle, verilerde satır silinmeksizin, benzersiz olanların ayrı bir listelemesi yapılabilir.
Ya makro ile yapılabilir (bu beni aşar) ya da aşağıdaki resimdeki gibi Veri >>> Yinelenenleri kaldır ile yapabilirsiniz.

Verilerinizin resimdeki gibi olduğunu varsayıyorum
2023-01-20_12h51_29.png

ve sonuç olarak aşağıdaki gibi olacaktır.
2023-01-20_12h55_19.png
Selamlar,
formülle olmayacaktır. Formülle, verilerde satır silinmeksizin, benzersiz olanların ayrı bir listelemesi yapılabilir.
Ya makro ile yapılabilir (bu beni aşar) ya da aşağıdaki resimdeki gibi Veri >>> Yinelenenleri kaldır ile yapabilirsiniz.

2023-01-20_12h51_29.png

2023-01-20_12h55_19.png

Çözüm
Selamlar,

Ekli dosyayı görüntüle 14968

Ekli dosyayı görüntüle 14969
Çok teşekkür ediyorum, çözüldü. benim bir önceki sorumda cevaplandığı için yeniden yazamadım. 30 günden sonra tekrar 1 e düşüyor.
yeni konu mu açmam gerekli ?

Çok teşekkür ediyorum, çözüldü. benim bir önceki sorumda cevaplandığı için yeniden yazamadım. 30 günden sonra tekrar 1 e düşüyor.
yeni konu mu açmam gerekli ?
Yazılanı tam anlayamadım.
Verdiğim Formül mü çalışmıyor?
Yoksa
Yeni bir istek midir?

Konu, bu konuyla ilişkili olmadığından,
Küçük bir örnek ekleyip, olması gerekeni açıklayarak yeni konu açmanızı öneriririm.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri