• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü İf Kullanımı bölme işleminde

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

seng

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
92
Excel V
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
Arkadaslar selam, A1 hücresinde 300, B1 hücresinde 500 yazıyor ben B1/A1 hesaplatıyorum ancak eğer B A dAn büyükse A1/B1 yapsın ıstıyorum nasıl bır formul yazmam gerekır?

Çözüm
Selamlar,
hem A1 ve hem de B1 hücresi 0 (Sıfır) dan farklı SAYI içeriyorsa

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
formülünü kullanabilirsiniz...

A1 ve B1 hücrelerinden herhangi birisi BOŞ ya da 0 ise ve diğeri ise SAYI ise BOŞ("") yazması için

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
A1 ve B1 hücrelerinden herhangi birisi ya da ikisi de SAYI değil de METİN ise, ya da hücrelerden herhangi biri BOŞ ya da 0 ise sonucu BOŞ("") yazması için.... (Yani HATA durumunda BOŞ("") yazılsın derseniz)

CSS:
Selamlar,
hem A1 ve hem de B1 hücresi 0 (Sıfır) dan farklı SAYI içeriyorsa

CSS:
formülünü kullanabilirsiniz...

A1 ve B1 hücrelerinden herhangi birisi BOŞ ya da 0 ise ve diğeri ise SAYI ise BOŞ("") yazması için

Kod:
A1 ve B1 hücrelerinden herhangi birisi ya da ikisi de SAYI değil de METİN ise, ya da hücrelerden herhangi biri BOŞ ya da 0 ise sonucu BOŞ("") yazması için.... (Yani HATA durumunda BOŞ("") yazılsın derseniz)

CSS:

Çözüm
Merhaba Alternatif olarak böyle de yapabilirsiniz.

CSS:

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri