• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü iç içe eğer yada ve kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

radyofon

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
=EĞER(VE(B2=30;YADA(F2=Sayfa2!$B$1;F2=Sayfa2!$B$3));(EĞER(VE(B2=45;YADA(F2=Sayfa2!$B$2;F2=Sayfa2!$B$4));"HESAP DOĞRU";"FATURA VEYA GÖRÜŞME SÜRESİ HATALI"))) formülünde nerede hata yapıyorum bulamadım. Formüldeki mesajları vermesi gerekirken YANLIŞ hatası veriyor.

Çözüm
Sorularınızın anlaşılır olması için ve sorularınıza yardımcı olmaya çalışanların deneme yapabilmesi için örnek excel dosyasının yüklenip yapılmaya çalışılan durumun açıklanarak soru sorulması çok daha önemli... Formülünüzü aşağıdaki gibi deneyiniz. Olmazsada örnek excel dosyası ekleyip açıklama ekleyerek sorunuzu sorunuz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Sorularınızın anlaşılır olması için ve sorularınıza yardımcı olmaya çalışanların deneme yapabilmesi için örnek excel dosyasının yüklenip yapılmaya çalışılan durumun açıklanarak soru sorulması çok daha önemli... Formülünüzü aşağıdaki gibi deneyiniz. Olmazsada örnek excel dosyası ekleyip açıklama ekleyerek sorunuzu sorunuz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm

Kod:
Teşekkürler, formül zor değil,anlaşılır olduğu excel yüklemeye gerek yok diye düşünmüştüm. Yine de uyarınız için teşekkürler.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri