• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Hücreye girilen rakamları toplama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

BERKBABA44

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
68
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Bordro isminde bir sayfam var. 7. Satırdan itibaren G,H,I ve J sütunlarına ekders girişi yapacağım.
Sizlerden talebim şu:
Toplam ekders sayısı = 120
1 -
G sütununa 50 yazdım. H sütununa 120 - 50 = 70 ekders saati kalıyor.
H sütununa 71 girdiğim zaman bana uyarı verecek "En fazla 70 Ekders saati girebilirsiniz" ve H sütununa girilen hücreyi 70 olarak düzeltecek I ve J sütunlarına rakam girmemi engelleyecek.
H sütununa 50 girdiğim zaman 120 - (50+50) = 20 ekders saati kalıyor.
H sütununa 21 girdiğim zaman bana uyarı verecek "En fazla 21 Ekders saati girebilirsiniz" ve I sütununa girilen hücreyi 20 olarak düzeltecek ve J sütununa rakam girmemi engelleyecek.
H sütununa 12 girdiğim zaman 120 - (50+50+12) = 8 ekders saati kalıyor.
I sütununa 9 girdiğim zaman bana uyarı verecek "En fazla 8 Ekders saati girebilirsiniz" ve j sütununa girilen hücreyi 8 olarak düzeltecek
2 -
Sadece rakam girişine izin verecek Harf girildiği zaman hücreye girilen harfi silecek
Rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Bordro isminde bir sayfam var. 7. Satırdan itibaren G,H,I ve J sütunlarına ekders girişi yapacağım.
Sizlerden talebim şu:
1 -
H sütununa 71 girdiğim zaman bana uyarı verecek "En fazla 70 Ekders saati girebilirsiniz" ve H sütununa girilen hücreyi 70 olarak düzeltecek I ve J sütunlarına rakam girmemi engelleyecek.
H sütununa 21 girdiğim zaman bana uyarı verecek "En fazla 21 Ekders saati girebilirsiniz" ve I sütununa girilen hücreyi 20 olarak düzeltecek ve J sütununa rakam girmemi engelleyecek.
I...
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Bu şekli ile yaptım ama bu sefer K sütununa toplamayı alamadım

Sizlerden talebim şu:
1 -
I sütununa 9 girdiğim zaman bana uyarı verecek "En fazla 8 Ekders saati girebilirsiniz" ve j sütununa girilen hücreyi 8 olarak düzeltecek
2 -
Sadece rakam girişine izin verecek Harf girildiği zaman hücreye girilen harfi silecek
Rica etsem yardımcı olabilir misiniz?
C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri