Çözüldü Hücreleri Sabitleme Hakkında

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Resul ÖZYURT

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
7
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar,

Excelde oluşturmuş olduğum muhasebe T Hesabı defteri var. Burada yeni T hesabı oluşturduğumda A1 Hücresine 100 Yazınca A2 hücresine otomatik ismi geliyor. Fakat ben bu tabloyu kopyaladığım zaman hücreler kaydığından dolayı formül çalışmıyor. Kullandığım formül aşağıdadır. Bu formülde sadece C122 hücresi otomatik değişecek fakat diğer sayfadan çektiğim hücre verileri sabit kalacak şekilde sabitleme işlemini nasıl yapmalıyım? $ işareti ile yapıldığını biliyorum ama tam olarak nerelere koymam gerekiyor anlayamadım.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Sabitlemek istediğiniz sütun ve satır ifadelerinin başına $ eklemeniz yeterli
C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
şeklinde yapmanız yeterli olur.
Merhaba arkadaşlar,

Excelde oluşturmuş olduğum muhasebe T Hesabı defteri var. Burada yeni T hesabı oluşturduğumda A1 Hücresine 100 Yazınca A2 hücresine otomatik ismi geliyor. Fakat ben bu tabloyu kopyaladığım zaman hücreler kaydığından dolayı formül çalışmıyor. Kullandığım formül aşağıdadır. Bu formülde sadece C122 hücresi otomatik değişecek fakat diğer sayfadan çektiğim hücre verileri sabit kalacak şekilde sabitleme işlemini nasıl yapmalıyım? $ işareti ile yapıldığını biliyorum ama tam olarak nerelere...

İbrahim Görgülü

Moderatör
Yönetici
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
847
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Sabitlemek istediğiniz sütun ve SATIR ifadelerinin başına $ eklemeniz yeterli
C++:
şeklinde yapmanız yeterli olur.
Merhaba arkadaşlar,

Excelde oluşturmuş olduğum muhasebe T Hesabı defteri var. Burada yeni T hesabı oluşturduğumda A1 Hücresine 100 Yazınca A2 hücresine otomatik ismi geliyor. Fakat ben bu tabloyu kopyaladığım zaman hücreler kaydığından dolayı formül çalışmıyor. Kullandığım formül aşağıdadır. Bu formülde sadece C122 hücresi otomatik değişecek fakat diğer sayfadan çektiğim hücre verileri sabit kalacak şekilde sabitleme işlemini nasıl yapmalıyım? $ işareti ile yapıldığını biliyorum ama tam olarak nerelere koymam gerekiyor anlayamadım.

Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar