• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Hücredeki veriye "-" işareti koyma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Yakup_Sasmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
8
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,
Bir hücre içerisine harfler veya sayı yazdıkça araya "-" işareti koymasını istiyorum. Formül veya makrosu nasıldır?

Örneğin:
KDKDKD yazacam KD - KD - KD
GKDD yazacam G - KD - D

Sayı yazılan hücre farklı "D3"
141516 yazacam 14 - 15 - 16
4515 yazacam 4 - 5- 15

Bunu yapmak mümkün müdür?

Ekli dosyalar

• hücre içine simge ekleme.xlsx
    8.6 KB · Gösterim: 5
Hem harfler hem de sayılar bazen tek bazen çift karakter olabileceği için bir makro tanımlamak zor gibi. Yazarken "-" işareti konması geren yere boşluk bırakıp başka hücreye geçince otomatik "-" işaretlerini koydurmak daha kolay olur sanırım.

Merhabalar,
Bir hücre içerisine harfler veya sayı yazdıkça araya "-" işareti koymasını istiyorum. Formül veya makrosu nasıldır?

Örneğin:
KDKDKD yazacam KD - KD - KD
GKDD yazacam G - KD - D

Sayı yazılan hücre farklı "D3"
141516 yazacam 14 - 15 - 16
4515 yazacam 4 - 5- 15

Bunu yapmak mümkün müdür?
hücre biçimlendirden isteğe uyarlanmışı seçin giriş şeklini ### - ### . ## ### şeklinde ayarlayın tamamdır. girdiğiniz değeri / metni 123 - 456 . 78 910 şeklide görürsünüz

hücre biçimlendirden isteğe uyarlanmışı seçin giriş şeklini ### - ### . ## ### şeklinde ayarlayın tamamdır. girdiğiniz değeri / metni 123 - 456 . 78 910 şeklide görürsü
## - ## - ## denendi

Metin içerenlerde olmadı.

Sayı içerenlerde 2 basamaklı sayılarda oluyor. Ama tek basamaklılarda sayıları birleştiriyor.

91011 için 9 - 10 - 11
789 için -7 - 89 olarak görünüyor

## - ## - ## denendi

Metin içerenlerde olmadı.

Sayı içerenlerde 2 basamaklı sayılarda oluyor. Ama tek basamaklılarda sayıları birleştiriyor.

91011 için 9 - 10 - 11
789 için -7 - 89 olarak görünüyor
metin içinde metni sütunlara dönüştür diye bir seçenek var ama işinize yarar mı bilmiyorum

Bir bakın böyle birşey olabilir mi verdiğiniz ihtimallere göre hazırlanmıştır. Kontrol edin !

Ekli dosyalar

• hücre içine simge ekleme_askan.xlsm
    18.4 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Bir bakın böyle birşey olabilir mi verdiğiniz ihtimallere göre hazırlanmıştır. Kontrol edin !
Merhabalar, dosyayı inceledim. Veriler 2 karakter olunca sorun yok. Fakat aynı hücre içerisinde 1 veya 2 karakterli yazınca araya "-" işaretini yanlış yere koyuyor. Excel bunu algılayamıyor. Şimdilik bu şekilde yapmaktan vazgeçtik. Uğraşlarınız için çoook teşekkür ederim.

Merhabalar, dosyayı inceledim. Veriler 2 karakter olunca sorun yok. Fakat aynı hücre içerisinde 1 veya 2 karakterli yazınca araya "-" işaretini yanlış yere koyuyor. Excel bunu algılayamıyor. Şimdilik bu şekilde yapmaktan vazgeçtik. Uğraşlarınız için çoook teşekkür ederim.
Tüm ihtimalleri yazarsanız çözülür bilginiz olsun

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri