• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü hücredeki sayıların sonundakı sıfır siliniyor

• Konuyu Başlatan 353549
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Gösterim : 1K
Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

353549

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
arkadaşlar iyi akşamlar excelle wordu birbirine bağladım excelde hücreye sonunda sıfırlı bir rakam girdiğimde yada başka bir rakam yazdıgımda wordde sonunda sıfır olmuyor yahut yuvarlayıp worde aktarıyor ne yapmam lazım resimde sarı ile boyadıgım yere 6,000 yazıyorum ama 6 diye cıkıyor.

Merhaba bu bağlantıyı nasıl yapıyorsunuz. Makro ile mi verileri çekiyorsunuz. Bir de yüklediğiniz resimleri veya dosyaları forumda ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz herhangi bir harici siteye yüklemenize gerek yok belki bilmiyorsunuzdur diye hatırlatayım dedim.
Ayrıca word excel bağlantılarında word un adres mektup birleştirme özelliğini kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Merhaba bu bağlantıyı nasıl yapıyorsunuz. Makro ile mi verileri çekiyorsunuz. Bir de yüklediğiniz resimleri veya dosyaları forumda ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz herhangi bir harici siteye yüklemenize gerek yok belki bilmiyorsunuzdur diye hatırlatayım dedim.
Ayrıca word excel bağlantılarında word un adres mektup birleştirme özelliğini kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.
hocam verileri makro ıle worde aktarılıyor evet .dosya boyutu fazla geldi uyarısı aldım. o sebeple ufak bir sıkıntı aslında hücre içerisindeki sayının sonuna "," ile yazınca düzeliyor ama her defasında virgülle ugrasmak istemiyorum yokmudur baska cozumu

Sanki hücre sayı biçiminden kaynaklanıyor gibi. 6,000 aslında 6 nın küsürat hanesinin 3 sıfırlı gösterimidir. 6.000 yazıp deneyince de aynı sonucu mu veriyor acaba?

Sanki hücre sayı biçiminden kaynaklanıyor gibi. 6,000 aslında 6 nın küsürat hanesinin 3 sıfırlı gösterimidir. 6.000 yazıp deneyince de aynı sonucu mu veriyor acaba?
hocam 6.000 yazınca 6 olarak alıyor ama 6,000 yaptıgımda worde 6,000 olarak atıyor

örnek burada hocam tam dosyası yuklenmedi bir parcasını attım burdan gidersek çözümleyebilecegimi düşünüyorum

Ekli dosyalar

• ornek.docx
    12.1 KB · Gösterim: 1
  • örnek.xlsx
    9.4 KB · Gösterim: 1
Sisteminizin ondalık ve binlik ayraçlarını söyleyebilir misiniz? Denetim masasından bölge ve dil ayarından.

hocam tamamdır excel seceneklerden gelişmiş ayarlarından gelip orada ondalık ayracı var he iki secenektekı kutucugu , (virgül) yapıldıgı vakit sorun ortafan kalmıs oldu çok sağolun

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri