• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü hücre içeriği kopyalayıp başka bir hücre sonuna ekleme yapıştırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

14yayla

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
iyi günler;
a1 ile a100 arasındaki hücrelerde metinsel ifadeler var ve kimisinin yazı rengi biçimlendirimiş durumda
b1 ile b100 arasındaki hücrelerde metinsel ifadeler var.

benim yapmak istediğim;
b1 ile b100 arasındaki hücrelerin kopyalanıp
a1 ile a100 arasındaki hücrelerin sonuna makro ile yapıştırmak, eklemek (a sütunundaki hücre içindeki metinlerin biçimleri bozulmadan) farklı bir sütuna da olabilir
şimdiden çok teşekkür ederim.

Örnek dosya eklerseniz sorun daha iyi çözümlenebilir.
bu 100 satır hep mi dolu yada kaçı dolu
buna göre çözüm daha hızlı olur.

iyi günler;
a1 ile a100 arasındaki hücrelerde metinsel ifadeler var ve kimisinin yazı rengi biçimlendirimiş durumda

benim yapmak istediğim;
a1 ile a100 arasındaki hücrelerin sonuna makro ile yapıştırmak, eklemek (a sütunundaki hücre içindeki metinlerin biçimleri bozulmadan) farklı bir sütuna da olabilir
Deneyiniz.
Bu kod a:a aralığındaki hücrelerin içindeki biçimlendirmeleri koruyarak b:b aralığındaki verileri hücrelerin sonuna ekler.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Bu kod ise aynı işlemleri yapar ama b:b aralığındaki verileri a:a aralığının son satırından itibaren yapıştırır;
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-VERİKOPYALA.xlsm
    20.8 KB · Gösterim: 1
Deneyiniz.
Bu kod a:a aralığındaki hücrelerin içindeki biçimlendirmeleri koruyarak b:b aralığındaki verileri hücrelerin sonuna ekler.
Kod:
Bu kod ise aynı işlemleri yapar ama b:b aralığındaki verileri a:a aralığının son satırından itibaren yapıştırır;
Kod:
öncellikle ilginize çok teşekkür ederim.
örnek dosya ekledim. sayfa3 de sizin oluşturduğunuz dosya var.
yazmış olduğunuz kod örneğin 3. satırda oldu ama diğerlerinde tam istediğim gibi olmadı.
Emekleriniz için tekrar teşekkürler

Ekli dosyalar

• veri al yapıştır örnek dosya2.xlsm
    24.4 KB · Gösterim: 0
iyi günler;

benim yapmak istediğim;
örnek dosya ekledim

Ekli dosyalar

• örnek dosyam.xlsx
    10.8 KB · Gösterim: 1
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri