• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Hücre değiştiğinde belgeyi otomatik kayıt etme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

teyadih

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
114
Excel V
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar.
K2 hücresindeki bilgi değiştiğinde belgeyi otomatik olarak kayıt edecek makroya ihtiyacım var.
Sayfa koruması 7895123
Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• KONTROLL.xlsm
    60.4 KB · Gösterim: 4
Çalışma sayfasının kod penceresinde aşağıdaki kodu işletirseniz sorun çözülecektir.
Dener misiniz?
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekledim ama kayıt etmedi sayın aeGNoR. Denemek için çıkış yaptığımda kayıt etmek istiyor musunuz? uyarısı veriyor.

Kontrol eder misiniz?

Ekli dosyalar

• KONTROLL.xlsm
    61.6 KB · Gösterim: 8
Şimdi kayıt etti sayın aeGNoR teşekkür ederim elinize sağlık.

Söz konusu belgede K2 den işlem nedenini seçip evrakı kayıt ettiğimde H sütunu 1 den küçük olan satırları gizleyen makro kullanıyorum.
Evrak kayıt edildiğinde makro çalıştığından yormamak için sadece K2 hücresi değiştinde kayıt etmesi için makro istedim.
Yazdığınız makro evrakı kayıt ediyor ancak makroyu çalıştırmıyor ama evrakı ayrıca kayıt ettiğimde makro çalışıyor sayın aeGNoR.
Hücre değiştiğinde otomatik kayıt ile makroyu çalıştırabilir miyiz? sayın aeGNoR

Şuan telefondayım makronuzun adını tam hatırlamıyorum. Fakat kodda nereye ekleyeceğinizi yazabilirim.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

MakronuzBuraya yazan yere makronuzu eklerseniz önce makro çalışır sonra çalışma kitabınızı kaydeder.

Kontrol eder misiniz?

Makroyu siz eklemişsiniz sayın aeGNoR.
Sıkıntı yukarıda da bahsettiğim hücreye elle yazdığımda kayıt edip makro çalışıyor, listeden seçtiğimde ise kayıt ediyor ama makro çalışmıyor.
Örnek dosyanızda deneyelilir misiniz? size zahmet

Makroyu siz eklemişsiniz sayın aeGNoR.
Sıkıntı yukarıda da bahsettiğim hücreye elle yazdığımda kayıt edip makro çalışıyor, listeden seçtiğimde ise kayıt ediyor ama makro çalışmıyor.
Örnek dosyanızda deneyelilir misiniz? size zahmet
Daha önce yüklemiş olduğum örnek dosyadaki makroyu #6 numaralı mesajımdaki gibi değiştirip denediniz mi?
Önemli Not: MakronuzBuraya yazan yeri değiştirerek makro adınızı yazacaksınız.

Son düzenleme:
Şuan telefondayım makronuzun adını tam hatırlamıyorum. Fakat kodda nereye ekleyeceğinizi yazabilirim.
Kod:
MakronuzBuraya yazan yere makronuzu eklerseniz önce makro çalışır sonra çalışma kitabınızı kaydeder.
Makronuz buraya alanını silerek denedim çalışmadı sayın aeGNoR.
Kendi makromu makronuz buraya alanına yazdığımda ise comple error hatası verdi.
Sanırım tam olarak anlayadım ne demek istediğinizi.
Yada ben eksik anlatmış olabilirim.
Gönderdiğim dosyada evrakı kayıt ettiğimde H sütunu 1 den küçük olan satırları gizleyen makro var.
Bu makronun çalışması içinde K2 deki bilgiyi listeden seçerek değiştirdiğimde belgeyi otomatik olarak kayıt etmesini istiyorum.
Yani gizleme makrosunun çalışması için K2 değiştiğinde önce kayıt edecek sonra gizleme makrosu çalışacak.

Makronuz buraya alanını silerek denedim çalışmadı sayın aeGNoR.
Kendi makromu makronuz buraya alanına yazdığımda ise comple error hatası verdi.
Sanırım tam olarak anlayadım ne demek istediğinizi.
Yada ben eksik anlatmış olabilirim.
Gönderdiğim dosyada evrakı kayıt ettiğimde H sütunu 1 den küçük olan satırları gizleyen makro var.
Bu makronun çalışması içinde K2 deki bilgiyi listeden seçerek değiştirdiğimde belgeyi otomatik olarak kayıt etmesini istiyorum.
Yani gizleme makrosunun çalışması için K2 değiştiğinde önce kayıt edecek sonra gizleme makrosu çalışacak.
Ne yazdığınıza bakabilir miyim?

Ekte gönderiyorum sayın aeGNoR.
K2'deki bilgi listeden seçilerek değiştirildiğinde kayıt edecek ki gizleme makrosu çalışsın.

Ekli dosyalar

• KONTROLL.xlsm
    61.1 KB · Gösterim: 2
Kontrol eder misiniz?

Ekli dosyalar

• KONTROLL.xlsm
    62.6 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Kod tamam sayın aeGNoR ilgi ve alakanız için teşekkür ederim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri