• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Hücre değerine göre toplam aldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

seng

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
91
Excel V
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar herkese merhaba, ekteki dosyada bir formül yazmaya çalışıyorum, hücre değeri 1 ise ve 4.satırda pazar günü veya tanımlanan bayram günleri ise AI hücresine toplam kazanılan günü yazsın istiyorum, nasıl yapabilirim şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• kazanılangün.xlsx
    12.7 KB · Gösterim: 3
Yanlış anlamadıysam dosyanızı bu şekilde kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• kazanılangün.xlsx
    15.7 KB · Gösterim: 3
Yanlış anlamadıysam dosyanızı bu şekilde kullanabilirsiniz.
Hocam emeğinize sağlık ama tek satır yok normalde birden fazla satır var o yüzden o alta yazdığınız formül bana uymuyor. Şöyle olabilir mi , ayram ve haftasonu çalışılan gün diye bir kolon açtım onun üzerinden olur mu?

Ekli dosyalar

• kazanılangün (1).xlsx
    15.4 KB · Gösterim: 4
Belki bu hesaplamayı yan tarafa alıp sonra da bu kolonlar gizlenerek hesaplanabilir.

Ekli dosyalar

• kazanılangün (1) (1).xlsx
    15.7 KB · Gösterim: 3
seng

Sonuç 8 olmaz sizin hesaplamaya göre 7 olur ;
1.01.2022 = 1
2.01.2022 = 2
9.01.2022 = 1
16.01.2022= 1
23.01.2022= 1
30.01.2022= 1

Yardımcı sütun eklemeden ilk dosyanızdaki yapıyı da bozmadan AI8 e aşağıdaki formülü yapıştırıp deneyiniz. Formül dizi formülüdür. Ctrl + Shift +Enter gerektirir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

seng

Sonuç 8 olmaz sizin hesaplamaya göre 7 olur ;
1.01.2022 = 1
2.01.2022 = 2
9.01.2022 = 1
16.01.2022= 1
23.01.2022= 1
30.01.2022= 1

Yardımcı sütun eklemeden ilk dosyanızdaki yapıyı da bozmadan AI8 e aşağıdaki formülü yapıştırıp deneyiniz. Formül dizi formülüdür. Ctrl + Shift +Enter gerektirir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Hocam burda bayramı eklemedi, 5 olarak hesapladı.

Ekli dosyalar

• kazanılangün (1) (1).xlsx
    15.3 KB · Gösterim: 2
5. mesajı dikkatlice incelemediniz galiba

Formül dizi formülüdür. Ctrl + Shift +Enter gerektirir.
Hocam burda tek eksik bayramda çalışmış mı ona bakmıyor formülde 1 olunca eklemeli günü bayram günü çalışmıyorsa eklememeli. Şöyle de olabilir, isterseniz ayrı iki kolonda da yapabiliriz.

Ekli dosyalar

• kazanılangün (1) (1) (1).xlsx
    15.1 KB · Gösterim: 1
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri