• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Hücre Biçimleri Değiştirerek Kayıt Etme.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar bilindiği üzere fatura programı üzerince çalışmalar devam ama şöyle bir sıkıntım var
2. veriyi yine aynı tabloya kaydediyorum lakin onun farklı bir biçimde kaydolmasını istiyorum ve ayrıca ilk satır dolysa ilk boş olanın satırındaki farklı hücreye kaydetmesini istiyorum örnek bir resim olarakta ekledim çözümleriniz için şimdiden teşekkürler.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    54.8 KB · Gösterim: 16
Çözüm
Merhaba, konu üzerinden biraz zaman geçmiş ancak ihtiyaç devam ediyorsa aşağıdaki işlemler ile istenilen yapılabilir.

1. Ödenecek Tutar ve yanındaki Textbox ı, Frame20 içine alınız.

2. Tarih yazılan TextBox8 in TextBox8_Change kodlarını silip aşağıdaki kodları ekleyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

3. Tutarı Öde , CommandButton9_Click kodlarını da aşağıdaki kodlar ile değiştiriniz.
Kod:
@Bluekaya Dediğnizden pek birşey anlamazım bu arada yazdığınız kodlar hatalı. Onları da pek anlamadım. En alttaki boş yere kayıt için Bu konuyla ilgili yapmış olduğum ders videomu inceleyebilirsiniz. Ayrıca farklı bir yok ile istediğinizi anlatırsanız ben yardımcı olurum.

@Bluekaya Dediğnizden pek birşey anlamazım bu arada yazdığınız kodlar hatalı. Onları da pek anlamadım. En alttaki boş yere kayıt için Bu konuyla ilgili yapmış olduğum ders videomu inceleyebilirsiniz. Ayrıca farklı bir yok ile istediğinizi anlatırsanız ben yardımcı olurum.
çok basit aslında sorum hatta resimle anlatayım dedim ama yine anlaşılamadım.
1. si fatura kaydetme ayrı buton da ödeme ayrı butonda ama ikiside aynı tabloya kaydediyor.
2. si Kaydedilen hücrelerde formüller var ama ben ödeme kaydını ödeme ibareli text olarak kaydetmesini istiyorum formül olduğu için hücrelerde ödeme yazmak yerine yanlış değeri atıyor.
3. sü ödeme her zaman olmayabilir diyerekten faturayı ayrı ödemeyi ayrı kayıt ediyor o yüzden ödeme sütunu sadece ödeme kaydı yapıldığında doluyor ama sadece ödeme sütununda ilk boş bulduğu yere yazıyor ama benim istediğim ödeme yazısının yanında ödemenin yapıldığı tarih satırının sırasında olmasını istiyorum daha da anlamadıysanız beni video çekerek anlatayım resimlere bakarsanız daha iyi anlayacaksınız 1. resim şu anki olan hata 2. resim benim yapmak istediğim kodlarım kayıt ediyor ama hatalı evet.

exceli de yükler misiniz ?

@Bluekaya elimdeki işleri yetiştirmeye çalıştığım için henüz vakit ayiramadim.

Dediğin gibi olmaz. "Ödenen tutar" ve "toplam tutar" yerine ; "Borç", "Alacak" , "Bakiye" sütunlarını ekle . Fatura Kestiğin zaman borç, , Ödeme aldığın zaman alacak sütunlarına işlersen borç - alacak = bakiye işlemi ile borcunu yada alacağını görebilirsin. (Formda Makbuz girişine Nosu eksik) Her fatura için tek ödeme yapılmayacağı gibi fatura iade de edilebilir. Aynı sütuna ekleyemezsin.

Dediğin gibi olmaz. "Ödenen tutar" ve "toplam tutar" yerine ; "Borç", "Alacak" , "Bakiye" sütunlarını ekle . Fatura Kestiğin zaman borç, , Ödeme aldığın zaman alacak sütunlarına işlersen borç - alacak = bakiye işlemi ile borcunu yada alacağını görebilirsin. (Formda Makbuz girişine Nosu eksik) Her fatura için tek ödeme yapılmayacağı gibi fatura iade de edilebilir. Aynı sütuna ekleyemezsin.
Benim aklımdaki daha farklıydı misal listbox1 den seçim yapıp seçili faturayı öde diye seçenek eklemekti ödeye bastığında o faturanın ödeme sütununa miktar düşecekti. lakin bunu benden isteyen arkadaşım ilk anlattığım şekilde istedi bu sayede listedeki ödemeleri ayrıca görmek istemiş bende onun isteğine uyarlıyorum.

Zaten görecek, (Bu arada ödemeyi o sütuna girersen borçtan nasıl eksiltmeyi düşünüyorsun ?)

iyi. Kolay gelsin.

Merhaba, konu üzerinden biraz zaman geçmiş ancak ihtiyaç devam ediyorsa aşağıdaki işlemler ile istenilen yapılabilir.

2. Tarih yazılan TextBox8 in TextBox8_Change kodlarını silip aşağıdaki kodları ekleyiniz.
Kod:

3. Tutarı Öde , CommandButton9_Click kodlarını da aşağıdaki kodlar ile değiştiriniz.
Kod:

Çözüm
eyvallah hocam sizlerin sayesinde program bitmek üzere...

Kod:

Kod:
Hocam kod harika çalışıyor lakin şöyle bir durum var bu programla çalışacak olan arkadaş bazen toplu ödeme yapıyormuş ve yaptığı ödemeleri tek satırda görmek istiyormuş yukarıda attığım resimdeki gibi birşey yapamazmıyız başına tarih ekleyecek ve ödemeleri yapacakama en son fatura girer gibi son satıra düşecek tüm hücreleri.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri