• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Hicri günleri getirmek

ASLAN7410

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
73
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba.

Ekte gönderdiğim excel dosyamda takvim yapmaya çalışıyorum.

Dini günleri bulmak için VERİ sayfasının A2 hücresinde LET formülü mevcut.

Yapmak istediğim AE ve AF sütunundaki verileri G sütununda bulup AG-AH-AI-AJ-AK hücrelerine yazmasını istiyorum.
Yani AG ile AP arasındaki verilerin tümünü A ile G sütunlarındaki verilerden formülle getirmesini istiyorum.

Yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• Örnek1.xlsx
    117 KB · Gösterim: 8
Boş bir hücreye uygulayın istediğiniz veriler bunlar mı ?

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın askan, ilginiz için çok teşekkür ediyorum.
Formül #AD? hatası verdi.

Görmedim exceliniz 2021 imiş 365 e göre byrow ve lambda işlevleri sizde yok
1720086077189.png

Sayın askan, A ile G sütunu arasındaki formül tamam zaten.

Yapmak istediğim AG ile AP sütunlarındaki verileri formülle getirmek istiyordum.

Yani AE sütundaki sayı ile AF sütunundaki hicri ayı yazdığımda buradaki bilgileri, G sütunda bulup F sütunundaki bilgileri AG ile AP arasındaki elle yazılı verileri formül ile getirmesini istemiştim.

Merhaba.

Ekte gönderdiğim excel dosyamda takvim yapmaya çalışıyorum.

Dini günleri bulmak için VERİ sayfasının A2 hücresinde LET formülü mevcut.

Yapmak istediğim AE ve AF sütunundaki verileri G sütununda bulup AG-AH-AI-AJ-AK hücrelerine yazmasını istiyorum.
Yani AG ile AP arasındaki verilerin tümünü A ile G sütunlarındaki verilerden formülle getirmesini istiyorum.

Yardımcı olabilir misiniz?
AJ2 ve AJ3 hücreleri ile AK sütununa herhangi bir formül girmedim. Çünkü herhangi bir açıklama göremedim. Sayfa1 isminde bir sayfa gizledim. Tüm kodları oraya yazdım. Sakın o sayfayla oynama veya ekleme veya silme yapmayınız. Yoksa çalışmaz. Eğer istediğiniz gibi olmuşsa acizane tavsiyem bir kopyasını bir kenarda muhafaza ediniz. Kolay gelsin. Lütfen deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Örnek1 (1).xlsx
    227 KB · Gösterim: 3
Sayın kralım, ellerinize sağlık uğraşmışsınız çok teşekkür ederim.
Formüller işime yaradı ama kendi orijinal dosyamda çok formül olduğu için kasma yaptı.

Geri